reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 kamerasından sevindiren yeni bilgiler

2020 Şubat ayında tanıtılacak ve satışa sunulacak denilen Samsung Galaxy S11 ailesinin kamera sistemi hakkında önemli bilgiler ortaya çıktı.

Advertisement

Samsung Galaxy S11 ailesinin üst seviye versiyonlarının arkasında ultra geniş, geniş açı ve 5x telefoto olmak üzere üçlü kamera sistemi yer alıyor. Burada dörtlü bir kamera kullanma ihtimali de bulunan firma, yeni kameralarda çok ciddi şekilde bir atılım yapmaya hazırlanıyor. İşte bu atılımın en önemli unsuru periskop kamera donanımı olacak. Direkt olarak Güney Kore merkezli MecaTech Systems tarafından üretileceği söylenen bu kamera modülü, modellerde 5x telefoto zoom‘u mümkün kılacak. Üretime girmeden önceki son kontrol için Samsung’a geldiği aktarılan modül, 108 megapiksel kamera ile 10x seviyesinde kayıpsız yakınlaştırmayı getirebilir deniyor. Bu gerçekten zoom konusunda Huawei’nin çok gerisinde kalan Samsung tarafı için sevindirici görünüyor. Tam olarak 18 Şubat 2020‘de lanse edileceği aktarılan aile, karşımıza Galaxy One adıyla da çıkabilir deniyor.

Samsung Galaxy S11

Modellerdeki periskop modülü bu olabilir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi hakkında diğer bilgiler ise değişmiyor

Eski bilgileri tekrar hatırlamak adın zaman üç farklı modelden oluşacak aile,  90 Hz hızında bir AMOLED ekran taşıyor. Buna ek olarak Plus modelin üçlü ya da dörtlü kameraya ek olarak bir spektrometre ile gelebileceği söyleniyor. Objelere / ortama kızıl ötesi ışık gönderen ve bu ışığın geri dönüşünü ölçerek analiz edebilen sistem, objeleri optik olarak tarıyor ve kağıt üzerinde birçok imkan sunabilir deniyor. Bunlar arasında cildi analiz etme (Örneğin nemi ya da deri altı yağı ölçme vb.) yanında gıdaların içindekileri gösterme (Meyve şeker oranı vb.) gibi imkanların adı geçiyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro