reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11
Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 tasarımına yönelik önemli detay

2020’nin hemen başında tanıtılacak ve satışa sunulacak Samsung Galaxy S11 ailesinin tasarımına yönelik yeni bir detay ortaya çıktı.

Samsung Galaxy S11 ailesi elbette çok merak ediliyor. Bu açıdan firmanın aldığı yeni patentler de yakından takip ediliyor. Çünkü bu patentlerin Galaxy S11‘in tasarımını gözler önüne serebileceği düşünülüyor. Bu da gerçekten mümkün ve yeni alınan bir patent modelin, en azından da Galaxy S11 Plus’ın üçlü bir selfie kamerasına sahip olabileceğini gösteriyor. Galaxy S10 ailesi gibi ekrana entegre edilen üçlü kamera, Plus modelin ön çekim performasının çok yüksek olacağını düşündürüyor. Burada büyük ihtimalle geniş açı + ultra geniş açı + derinlik sensörü bir araya geliyor. Galaxy Note 10 gibi merkeze değil Galaxy S10‘lar gibi kenara yerleştirilen bu üçlü kamera, normal Galaxy S11‘de çiftli olarak karşımıza çıkabilir yorumları geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi hakkında başka neler ortaya çıktı?

Üç farklı modelden oluşacak aile, 90 Hz hızında bir AMOLED ekran taşıyor. Buna ek olarak Plus modelin bir spektrometre ile gelebileceği de söyleniyor. Objelere / ortama kızıl ötesi ışık gönderen ve bu ışığın geri dönüşünü ölçerek analiz edebilen sistem, objeleri optik olarak tarıyor ve kağıt üzerinde birçok imkan sunabilir deniyor. Bunlar arasında cildi analiz etme (Örneğin nemi ya da deri altı yağı ölçme vb.) yanında gıdaların içindekileri gösterme (Meyve şeker oranı vb.) gibi imkanların adı geçiyor. Bu sisteme ek olarak modeller 108 megapiksel ana kamera üstüne kuruluyor. Bu kamera diğer kameralar ile 5x optik zoom beklenenler arasında. Bu kameraların arkasındaki sensörler boyut olarak ciddi şekilde büyüyeceği de söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro