reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Note Nismo Black Limited Edition

JDM nimetlerinde bugün; Nissan Note Nismo Black Limited Edition

Sadece Japonya pazarında satışa sunulacağı açıklanan Nissan Note Nismo Black Limited Edition, bir donanım paketinin otomobile olan etkisinin kanıtı.

Şu günlerde Japonya merkezli otomobil üreticilerinin hamlelerini daha çok görmeye başladığımızı, gündemi biraz takip edenler kolaylıkla fark edebilir. Elbette ki bunun temel sebebi bu ay içerisinde düzenlenecek olan Tokyo Otomobil Fuarı. Suzuki, Daihatsu ve Toyota gibi isimlerin kademeli olarak karşımıza çıkarttığı modeller gerek konsept gerekse üretime hazır halleriyle heyecan yaratmayı başarıyor. Nissan da bu listede adını üst sıralara yazacağımız isimlerin başında geliyor elbette. Geçtiğimiz günlerde fuarda sergilemek üzere bir modelinden detaylar paylaşan kaynakların sırdaki hamlesi de JDM yani yerel pazar için oldu. Sadece Japonya’da satılmak üzere tanıtılan Nissan Note Nismo Black Limited Edition, dünyanın geri kalanında olan otomobil meraklıları gibi bizi de üzecek güzellikleriyle karşımızda duruyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan Note Nismo Black Limited Edition ve beraberin getirdikleri

Aslında şu anda karşımızda yeni bir modelden ziyade var olan dinamiklere katkı sağlayacak bir donanım paketi var. Açıklamalara baktığımızda Black Limited Edition olarak isimlendirilen bu kiti Note e-Power Nismo, Note e-Power Nismo S ve Note Nismo S modelleri üzerine dahil edilebileceğini görüyoruz. Paketin beraberinde getirdikleri ise; sportif kaput çizgileri, siyah tavan, spoiler, aynalar ve jant seti üzerine oluşuyor. Parlak siyah ve metal grisi olarak isimlendirilen iki farklı renk seçeneğiyle otomobillere dahil edilen pakette standart olarak LED farların sunuluyor olması da şüphesiz görünüme büyük oranda etki sağlıyor. Kaputun altında yatan üniteler ise Note’un versiyonlarına göre değişiklik gösteriyor. Hibrit dinamikli modellerde bizleri 110 beygir güç 253 Nm tork ve 134 beygir güç, 320 Nm tork gibi rakamlar karşılıyor. Note Nismo S ise 1,6 litrelik atmosferik makinesiyle 138 beygir güce ve 163 Nm torka sahip olacak. Kasım ayında satışa sunulacak olan otomobillerin giriş seviyesinde yaklaşık 25.000 dolara alıcı bulması bekleniyor.