reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel Watch akıllı saat pixel 4

Akıllı saat dünyası karışabilir! Google Pixel Watch geliyor

Google, Pixel 4 ve Pixel 4 XL amiral gemisi akıllı telefon modellerini tanıtmaya hazırlanıyor. İşte bu modeller yalnız gelmiyor. Akıllı saat Pixel Watch da yolda.

Advertisement

Resmi olarak 15 Ekim tarihinde tanıtılacak Google Pixel 4 ve büyük abisi Pixel 4 XL, özellikle yurt dışında çok merak ediliyor. İşte bu modellerin yanında bir de akıllı saat modeli Pixel Watch tanıtılacak deniyor. Elbette Android tabanlı Wear OS işletim sistemi üstüne kurulacak saat, şimdiden büyük merak uyandırıyor. Sadece Pixel serisi değil tüm Android telefonlar için Apple Watch’lar kadar gelişmiş olacağı düşünülen saat, şimdilik maalesef hiçbir teknik detay kazanmış değil. Yukarıdaki gibi yuvarlak bir gövde tasarımını benimseyeceği düşünülen saat, aslında biliyorsunuz çok uzun zamandır bekleniyor. Tüm sağlam işaretlere rağmen 2018’de tanıtılmayan model, yapılan iyileştirmeler doğrultusunda Wear OS’lu en gelişmiş seçenek olacak gibi iddialı yorumlar alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel Watch akıllı saat merak uyandırırken, Pixel 4 ve Pixel 4 XL hakkında ise sürpriz kalmadı

Teknik olarak baktığımız zaman her iki cihazda da Smooth Display adı verilen 5,7 inç Full HD+ ile 6,3 inç QHD+ 90 Hz ekran yer alıyor. Bu da cihazların çok akıcı bir deneyim sunacağını gösteriyor. 2.800 mAh ve 3.700 mAh pillerle geldiği belirtilen cihazlar, 64 GB ve 128 GB dahili depolama seçenekleri sunuyor.  Buna ek olarak her iki model için Google’ın DSLR benzeri kamera aparatları da geliştirdiği söyleniyor. Bağlantı tarafında USB-C kullandığını bildiğimiz telefonların, gücünü Snapdragon 855 işlemciden ve en az 6 GB RAM’den alacağı söyleniyor. Kutusundan güncel sürüm Android Q ile çıkacak Pixel 4 ailesi, üzücü şekilde 3,5 mm kulaklık girişini bünyesinde barındırmıyor. Arkalarında 12 megapiksel + 16 megapiksel telefoto kamera bulunacak modeller, kamera tarafında çok iddialı geliyor.

Pixel telefonların Türkiye’de satılması beklenmiyor. Ancak akıllı saatin burada aracı isimler aracılığıyla rahatlıkla bulunabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir

Garmin’in en yeni modelleri