reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel akıllı saat

Google’ın sevilen Pixel ailesi için sürpriz gelişme

İnternet devi Google, Pixel ailesiyle oldukça öne çıkmayı başaran bir isim. Özellikle 2017’de satışa sunulan Pixel 2 ve Pixel 2 XL akıllı telefonlarıyla çıtayı oldukça yükselten firma, elbette yeni modeller üzerinde de çalışıyor. Ancak burada yeni bir sürpriz bulunuyor.

Sızıntı konusunda uzman isim Evan Blass, kısa süre önce aşağıda görebileceğiniz açıklamayı yaptı. Sağlam kaynaklardan gelen bilgiye göre Google, Pixel 3 ve Pixel 3 XL üzerinde kesin olarak çalışma gösteriyor. Buna ek olarak Apple AirPods‘a rakip Pixel Buds‘ın ikincisini de geliştiren firma, yeni bir alana daha giriyor. Şirketin sonbahar donanım etkinliğinde Pixel marka bir akıllı saat tanıtacağı belirtiliyor. Daha önce kendi akıllı saatini üretmeyen internet devi, bu taraftaki monotonluğu bozacak bir adım içerisinde bulunuyor gibi duruyor. Henüz hiçbir detayın bulmadığı akıllı saat, elbette WearOS işletim sistemi üzerine kuruluyor. Android Wear’ı geçtiğimiz aylarda WearOS olarak değiştiren firmanın, bu alana girmeye değecek bir detayı yakalamış olabileceği söyleniyor. Henüz bu konuda bir detay yer almıyor ancak bu saatin arkasında Qualcomm‘un müjdesini verdiği yeni akıllı saat işlemcisinin yer alabileceği belirtiliyor.

Google’ın Pixel markalı akıllı saati pazar için önemli

Dün de açıkladığımız üzere güncel Wear OS akıllı saatlerin hemen hepsinde Qualcomm’un Snapdragon Wear 2100 işlemcisi yer alıyor. 2016 yılında çıkan ve üstüne hiçbir güncelleme almayan bu işlemci, yeni saatleri eskilerin ilerisine taşıyamıyor. Ancak önümüzdeki sonbahar aylarında akıllı saatlere özel yeni bir işlemcinin tanıtılacağı söyleniyor. Birçok partnerin bu işlemciyi kullanan saatleri ise yıl sonunda satışa çıkartacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. İşte Pixel marka akıllı saat bu işlemci üzerine kurulacak gibi duruyor.

İlgili Video

Kanatları olan en ilginç akıllı saat