reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Google Pixel akıllı saat

Google’dan üç farklı Pixel marka akıllı saat mi geliyor?

İnternet devi Google, hatırlarsınız dün Pixel 3, Pixel 3 XL ve Pixel Buds 2 ile gündeme gelmişti. Ancak bunlara ek olarak beklenmedik bir Pixel akıllı saat modelinin de adı geçti. İşte bu konuda ilginç detaylar var.

Sızıntı konusunda uzman isim Evan Blass, dün Google’ın Pixel 3 ve Pixel 3 XL üzerinde kesin olarak çalıştığını açıkladı. Aynı zamanda Apple AirPods‘a rakip Pixel Buds‘ın ikincisini geliştirdiği de söylenen firma, ayrıca bir Pixel marka akıllı saatle karşımıza çıktı. Daha önce kendi akıllı saatini üretmeyen internet devi, WearOS işletim sistemli bir model geliştiriyor gibi görünüyor. Ancak ortada bir değil tam üç yeni modelin olabileceği söyleniyor. Evan Blass‘ın paylaşımını detaylandıran Roland Quandt, burada “Triton”, “Ling” ve “Sardine” kod adlı üç akıllı saatten bahsediyor. Bunların ortak olarak Qualcomm‘un yeni Snapdragon Wear 3100 işlemcisi üzerine kurulacağını söyleyen Quandt, şirketin alanda daha büyük düşündüğünü gösteriyor. Bu üç modelden iki tanesinin sportif ve klasik versiyonlar olacağı tahmin edilirken, diğeri hakkında bir detay bulunmuyor. Bu arada Snapdragon Wear 3100 sayesinde özellike pil ömrü konusunda büyük iyileşme bekleniyor. Biliyorsunuz bu ürünler özellikle pil ömürleriyle oldukça eleştiriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google’ın Pixel markalı akıllı saati pazarı hareketlendirecek

Dün de açıkladığımız üzere güncel Wear OS akıllı saatlerin hemen hepsinde Qualcomm’un Snapdragon Wear 2100 işlemcisi yer alıyor. 2016 yılında çıkan ve üstüne hiçbir güncelleme almayan bu işlemci, yeni saatleri eskilerin ilerisine taşıyamıyor. Kendi çıkışını yapmak için Snapdragon Wear 3100’ü beklediği görülen internet devi, alana heyecan katacak gibi duruyor.

İlgili Video

Son dönemdeki en ilginç akıllı saat çalışması