reklamı kapat

POPÜLER

Wear OS Google

Google, Wear OS için büyük duyurulara hazırlanıyor

Google, bugün başlayacak I/O 2021 kapsamında Android 12 yanında Wear OS için de büyük duyurulara hazırlanıyor.

Google, Wear OS özelinde uzun zamandır ciddi eleştiriler alıyor. Akıllı saatlere özel işletim sistemi yeteri kadar destek görmüyor ve aynı zamanda güncelleme almıyor.

Ancak bu durum çok yakında değişebilir. Firmanın ilk akıllı saati Pixel Watch öncesinde Wear OS için büyük duyurular gelebilir.

Firma resmi olarak yapılan aşağıdaki paylaşım ile bunun ilk sinyalini veriyor. Görünüşe bakılırsa biraz “kaderine terk edilmiş” gibi duran işletim sistemi için bugün yeni özellikler tanıtılacak.

Bunların ne olacağı hakkında hiçbir sızıntı yapılmış değil. Bu açıdan Google’ın Wear OS özelinde büyük sürprizleri olabilir. Bu da elbette heyecan yaratıyor.

Google I/O 2021 kapsamında yukarıda da dediğimiz gibi yeni Android 12 özellikleri de tanıtılacak. Ayrıca firmadan başka sürprizler de gelebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel Watch akıllı saat modeli için neler biliyoruz?

Google Pixel akıllı telefon modellerinin yanında kablosuz kulaklık sonrasında sonunda Google Pixel Watch akıllı saat de eklenecek.

Jon Prosser tarafından geçtiğimiz aylarda tasarımı sızdırılan akıllı saat, yuvarlak yapıda ve genel olarak oldukça güzel görünüyor.

Elbette Google’ın akıllı saatlere özel Wear OS işletim sistemi üzerine kurulacak saat, gücünü ise güncel Snapdragon Wear işlemciden alacak bilgisi veriliyor.

Yan tarafında tek bir döndürülebilen buton yer alan akıllı saat Google Pixel Watch, tasarım çizgisi olarak Apple Watch’ın yuvarlak hali olarak da nitelendirilebilir.

Şimdilik silikon kayış ile tasarlanan ancak çıkışta klasik kayışlara da sahip olacağı düşünülen Pixel Watch, şimdiden büyük merak uyandırmış durumda.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video