reklamı kapat

POPÜLER

Montblanc Summit 3

Wear OS 3 üzerinden bir ilke imza atan akıllı saat: “Montblanc Summit 3”

Samsung ve Google’ın bir araya geldiği akıllı saat altyapısı üzerine kurulan ilk akıllı saat modellerinden birisi Montblanc Summit 3 oldu.

Google’ın yeni akıllı saat işletim sistemi geçtiğimiz dönemde Google Wear OS 3 adı altında tanıtılmıştı. Bu işletim sistemi için Samsung ile birlikte çalışan Google, temelde Wear OS ile Samsung’un akıllı saatlerde kullandığı Tizen işletim sistemini bir araya getiriyor. İşte bu işletim sistemi üzerine kurulan ve bu konuda Samsung imzası taşımayan ilk akıllı saat olan Montblanc Summit 3, şık bir tasarıma sahip ve gücünü Snapdragon 4100 Plus işlemciden alıyor. Bir akıllı saatten beklenen tüm özelliklere sahip olan, onun haricinde ise ekstra bir sürprizi olmayan Summit 3, üç farklı renkte ve farklı renkte deri kayışlar ile elde edilebiliyor.

Samsung ve Google ortaklığından çıkan Wear OS 3 işletim sistemi ile Google’ın servislerine tam entegre olan ve uygulama desteği özelinde yetenekleri yüksek olan saat, yukarıda da dediğimiz gibi Wear OS 3’ü Samsung Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic dışında kullanan ilk akıllı saat olması dışında pek bir fark yaratamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Montblanc Summit 3 akıllı saatin en kötü yanı, gerçekten oldukça pahalı olması. Modelin açıklanan Avrupa fiyatı tam 1.250 euro seviyesinde yer alıyor. Bu saatin ilerleyen dönemde Türkiye pazarında satılması ise kesin olmasa da olası.

Montblanc Summit 3 yanında bu da ilginizi çekebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca