reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Google Wear OS

Büyük hamle; Wear OS için Samsung ve Google bir araya geldi

Google, bugün Wear OS konusunda büyük duyurular yapacağını aktarmıştı. Ancak firmadan gerçekten büyük bir Samsung sürprizi geldi.

Daha önce de söylemiştik. Google, Wear OS özelinde uzun zamandır ciddi eleştiriler alıyor. Akıllı saatlere özel işletim sistemi yeteri kadar destek görmüyor ve aynı zamanda güncelleme almıyor.

İşte bu eleştirilerin ışığında I/O 2021’de büyük bir duyuru yapıldı. Google ile Samsung, yeni Wear OS için gerçek anlamda ortaklık kurdu.

Evet Google ciddi ciddi yeni akıllı saat işletim sistemi için Samsung ile birlikte çalışacak. Burada ilginç bir adım daha var. Google ve Samsung, Wear OS ile Samsung’un akıllı saatlerde kullandığı Tizen işletim sistemini bir araya getirecek.

Bu durum gerçekten çok garip görünüyor ancak şaşırtıcı şekilde gerçek olmuş durumda. Firma Wear OS’la Tizen işletim sisteminin en iyi yanlarını bir araya getireceklerini açıklıyor. 

Bu bağlamda da yüksek performans ile uzun pil ömrü sunulacağı aktarılıyor. Bunun gerçekten sunulup sunulmayacağını ise elbette zaman gösterecek. Çünkü ortada henüz yeni sürüm bulunmuyor.

Gelecek bu ortaklıktan Google’ın kendi saati ve Samsung modelleri yanında Fitbit’in gelecekte çıkacak yeni akıllı saatleri yararlanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Wear OS temelli olacak Google Pixel Watch akıllı saat modeli için neler biliyoruz?

Google Pixel akıllı telefon modellerinin yanında kablosuz kulaklık sonrasında sonunda Google Pixel Watch akıllı saat de eklenecek.

Jon Prosser tarafından geçtiğimiz aylarda tasarımı sızdırılan akıllı saat, yuvarlak yapıda ve genel olarak oldukça güzel görünüyor.

Elbette Google’ın akıllı saatlere özel Wear OS işletim sistemi üzerine kurulacak saat, gücünü ise güncel Snapdragon Wear işlemciden alacak bilgisi veriliyor.

Yan tarafında tek bir döndürülebilen buton yer alan akıllı saat Google Pixel Watch, tasarım çizgisi olarak Apple Watch’ın yuvarlak hali olarak da nitelendirilebilir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video