reklamı kapat

POPÜLER

Logitech Scribe

Yapay zekadan güç alan beyaz tahta kamerası: Logitech Scribe

Logitech, yapay zeka destekli konferans kamerasını tanıttı. Logitech Scribe olarak adlandırılan kamera bir beyaz tahta kamerası olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft Teams ve Zoom gibi uygulamalarla uyumlu olan Logitech Scribe, toplantı odalarından sınıflara farklı yerlerde kullanım imkanına sahip. Kurumsal kullanımın beklentisi doğrultusunda geliştirilen kamera sunduğu özelliklerle dikkat çekiyor. Cihazda arka planda sürekli çalışan bir işlemi motoru bulunuyor. Bu Moto ortamı analiz ediyor ve şeffaflık efekti uyguluyor.

Oda içi katılımcılar, Scribe’da bulunan kablosuz tuşuna basarak veya Logitech Tap gibi toplantı odası dokunmatik denetleyicisine dokunarak beyaz tahta içeriğini görüntülü toplantılarda paylaşabiliyor. Kablosuz tuş şu anda Zoom Rooms ile çalışıyor ve Teams Rooms için desteğin bu yılın ilerleyen günlerinde sunulacağı belirtiliyor. Scribe ayrıca her video konferans uygulamasına sahip bir USB içerik kamerası olarak çalışabiliyor.

Duvara da monte edilebilen Scribe tasarımıyla göze çarpıyor. Cihaz yapay zekadan güç alıyor. Scribe, sunum yapan kullanıcıyı şeffaf hale getirebiliyor, böylece uzaktaki kullanıcılar beyaz tahtayı hiçbir engel olmadan görebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Logitech Scribe satış fiyatı ne kadar?

Post-it tarzındaki notları otomatik olarak ekrana da aktarabilen cihazın yurt dışındaki satış fiyatı ise 1.200 dolar. Cihazın Türkiye’de satışa sunulup sunulamyacağı henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

SpaceX, geleceğin roketi için etkileyici bir video yayımladı