reklamı kapat

POPÜLER

Google Wear OS 3

Akıllı saat dünyasında yeni dönem: Google Wear OS 3

Samsung ve Google’ın bir araya geldiği akıllı saat dünyasının yazılımsal yeni dönemine direkt olarak Google Wear OS 3 adı verilecek.

Advertisement

Evet, Google’ın yeni akıllı saat işletim sistemi direkt olarak Google Wear OS 3 adına sahip olacak. Google yeni akıllı saat işletim sistemi için Samsung ile birlikte çalışacak, ikili Wear OS ile Samsung’un akıllı saatlerde kullandığı Tizen işletim sistemini bir araya getirecek. Temel olarak Wear OS’la Tizen işletim sisteminin en iyi yanları harmanlanacak.

İkili tarafından “birleşik platform” olarak isimlendirilen bu altyapının merkezinde yer alacak Wear OS 3, söylendiği kadarıyla hemen hayatımıza girmeyecek. Resmi açıklamaya göre Wear OS 3 için ancak 2022’nin sonunda dağıtım başlayacak.

Şimdilik yapılan açıklamaya göre yeni işletim sistemine şu saatler destek veriyor ve verecek:

  • -TicWatch Pro 3 GPS ve LTE
  • -TicWatch E3
  • -Gelecek tüm TicWatch akıllı saatler
  • -Fossil gruptan çıkacak tüm diğer saatler

Yine aynı açıklamaya göre Wear OS 3’e eski Samsung akıllı saatler geçmeyecek. Şimdilik Samsung’un 11 Ağustos tarihinde gelecek saatleri için de bir açıklama yapılmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Wear OS 3 öncesinde yeni dönemin temeli Samsung One UI Watch için şu açıklamalar yapılmıştı

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı ve Mobil İletişim Birimine bağlı Müşteri Deneyimi Ofisi Başkanı Patrick Chomet, “Giyilebilir cihazların taşıdığı potansiyelin tamamının ortaya çıkarılabilmesi için mobil inovasyonlar geliştiriyor ve açık ekosistemimizde bizlerle birlikte büyüyen güvenilir endüstri liderleriyle ortaklıklarımızdan faydalanıyoruz. 

Bu çalışmalar sayesinde tüketicilerimize sunduğumuz akıllı saat deneyimini ve Galaxy ekosisteminin imkânlarını zenginleştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Samsung ve Google’ın uzun döneme yayılan bir iş birliği geçmişine sahip olduğuna dikkat çeken Google Android Giyilebilir Ürünler Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Sameer Samat da “Ne zaman birlikte çalışsak müşterilerimize sunduğumuz deneyimi bambaşka ve daha iyi bir noktaya taşıyoruz.

Bu durum ilk olarak Samsung’un yeni Galaxy Watch cihazında kullanıma sunacağımız bu yeni ve birleşik platform için de geçerli olacak.

Samsung ile yaptığımız iş birliği sayesinde, uzun saatler yeten pil gücü, daha hızlı bir performans, aralarında Google tarafından geliştirilen uygulamaların da bulunduğu geniş bir uygulama yelpazesi ve tüm bunları içeren yepyeni bir giyilebilir cihaz deneyimi sunmanın heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’yı parçalarına ayıran resmi video