reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Montblanc Summit 2 lüks akıllı saat

Snapdragon Wear 3100 ile gelen ilk lüks akıllı saat

Montblanc imzalı lüks akıllı saat Summit 2, Snapdragon Wear 3100 ile gelecek ilk akıllı saat olacak. Önceki modelin türlü eksikliklerini gideren Montblanc, lüksü daha gelişmiş bir teknolojiyle kullanıcılara sunmayı planlıyor. Summit 2, bu ay ortasında satışa çıkacak.

Summit 2’nin ilk modeli geçtiğimiz yılın mart ayında tanıtılmıştı. Summit ya da Summit 1, lüks saat tutkusundan vazgeçemeyen ancak teknolojiden de kopmak istemeyen müşteriler için oldukça idealdi. Ne yazık ki ilk modele yapılan eleştiriler, Summit’in bir lüks akıllı saat olmasına karşın yeterince üst düzey hissettirememesine yönelikti. Ayrıca özellik bakımından da bir akıllı saatin sunduğu birçok kolaylığı kullanıcılara sunmuyordu. Neyse ki Montblanc, bir senelik bir bekleyişin ardından ilk modeldeki hatalarından ders almış görünüyor. Tıpkı Summit gibi lüks duruşundan ödün vermeyen Summit 2, daha gelişmiş özelliklerle geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Summit 2 neler sunuyor?

Summit 2, Snapdragon Wear 3100 yonga setini kullanıyor. Bu da ürüne bu yonga setini kullanan ilk lüks akıllı saat olma özelliği kazandırıyor. Daha geleneksel bir görünüm sunan ürün, 390 x 390 piksel ve 1,2 inç AMOLED ekrana sahip. Saatin dış yüzeyini ise çok hoş görünen kıvrımlı safir cam koruyor. İşlemci olarak Google’ın Wear OS‘ini kullanan Summit 2, böylelikle iOS ve Android cihazlarla da uyumlu çalışıyor. Ayrıca yeni nesil Summit, eski modele kıyasla artık hem Google Pay’i hem de GPS’i destekliyor. Saatin renkli ortam modu, ekranı sürekli açık tutarken pili de tüketmiyor. Montblanc, ürünün 3 gün gidebilen şarjının akıllı saat özellikleri kapatıldığında 5 güne kadar uzatılabileceğini söylüyor. Summit 2’nin saat kısmı, göstergeler ve arka planlar da dahil olmak üzere 1.000 değişik şekilde özelleştirilebiliyor. Yaklaşık 1.100 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan lüks akıllı saat, 15 Ekim’den sonra sipariş edilebilir hale gelecek.

İlginizi çekebilir

Fitbit’ten bütçe dostu yeni akıllı saat: Versa