reklamı kapat

POPÜLER

Montblanc yeni nesil akıllı kalem setini tanıttı

Berlin’de düzenlenmekte olan Avrupa’nın en büyük teknoloji fuarı IFA 2016’dan yeni teknolojik gelişmeler gelmeye devam ediyor. Fuar kapsamında Montblanc firması akıllı kalem setini teknoloji tutkunlarıyla buluşturdu.

Akıllı cihazlar yelpazesi hız kesmeden çeşitlenmeye devam ediyor. Almanya merkezli lüks, kalem, saat, mücevher ve deri eşya üreticisi Montblanc, kullanıcıların el yazıları ile yazmış oldukları her türlü metin, çizim veya tasarım gibi kişisel projeleri uygulama ile akıllı cihazlarına aktarmalarını sağlayan yeni akıllı kalem setini tanıttı. Tasarım aşamasında özel İtalyan derisi ile kombin edilen set için Montblanc 725 dolarlık bir fiyat belirliyor.

Akıllı defter ve kalem, projelerinizi elektronik ortama aktarmak için elektronik frekansları kullanıyor. 100 sayfaya kadar üzerindeki bilgileri dahili hafızasında saklayabilen akıllı set 8 saatlik bir şarjın ardından tamamen hizmet vermeye hazır hale geliyor. Setin tam olarak çalışması için Montblanc’ın geliştirdiği Montblanc Hub uygulamasının da kullanıcının akıllı cihazında yüklü olması gerekiyor. Bu uygulama ile beraber akıllı set 12 farklı dil için kullanıma sunuluyor. Set için belirlenen 725 dolarlık fiyat başlangıç paketini kapsıyor. Eğer 3 farklı mürekkep seçeneği ve USB ile şarj opsiyonunu tercih eden kullanıcıların 1,085 dolarlık fiyatı gözden çıkarması gerekiyor. İlk aşamada İngiltere’de satışa çıkacak olan ürün Kasım ayına kadar diğer ülkelerde piyasaya sürülecek.