reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Android 12 LOG Dergisi

Android 12 için hazırlanan resmi tanıtım videosu sızdırıldı [İzle]

Geliştirme aşamasının sonuna gelinen Android 12 işletim sistemi için beklenmedik bir paylaşım yapıldı. Resmi tanıtım videosu sızdırıldı.

Önemli sızıntı kaynaklarından Jon Prosser, bugün yukarıda izleyebileceğiniz videonun (6:30) içerisinde Android 12 için Google’ın hazırladığı resmi tanıtım videosunu yayımladı.

Eğer silinmezse video içerisinde Android 12’in kilit arayüz yenilikleri ve genel tasarım dili gözler önüne seriliyor. Hazırlanan içerikte Google’ın yeni Android’i birçok kalemde daha akıcı ve modern hale getirdiği görülüyor.

Söylendiği kadarıyla işletim sisteminde artık yerleşik tema desteği de yer alıyor. Yeni sürüm için birçok yeni simge / widget hazırlayan Google, ses açma kapama butonundan hızlı ayarlara ve bildirimlere kadar birçok alanda güncelleme yapmış durumda.

Android arayüz tasarımı için 2014’ten bu yana yaptığı en büyük değişimi gerçekleştirecek gibi görünen Google, böylelikle kullanıcıları memnun edecek izlenimi oluşturuyor.

Bu arayüzü elbette her Android telefonda görmeyeceksiniz. Çünkü firmalar Android üzerine kendi arayüzlerini bindiriyor. Bu arayüz için en iyi seçenekler Google’ın kendi Pixel telefonları oluyor.

Google’ın yolda olan Pixel 6 ve Pixel 6 Pro modellerine de direkt olarak burada göz atabilirsiniz. Android 12, resmi olarak önümüzdeki hafta yapılacak Google I/O kapsamında görücüye çıkarılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 12 için en son ekran ile alakalı bir özellik çıkmıştı

Android 12 işletim sistemi Extra Dim adı verilen özelliğiyle ekranı hiç olmadığı kadar kısık hale getirebilecek. Bu özellik düşük ışıkta / karanlıkta telefon kullanmayı kolaylaştıracak.

Google bu özelliği, karanlıkta en düşük ekran parlaklık oranı bile aşırı parlak gelen telefonlar için geliştirdiklerini aktarıyor.

Özellikle yatmada önce telefonunda vakit geçirmeyi sevenleri memnun edecek özellik, koyu arayüz modlarıyla birlikte gözlere büyük fayda sağlayacak.

Ekran ışığını tamamen kısması yanında arayüz de iyice koyu hale getirecek özellik, şimdilik beta sürümünde yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor