reklamı kapat

POPÜLER

Samsung One UI

Samsung telefonların yeni arayüz yapısı One UI için resmi tanıtım videosu [İzle]

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, katlanabilir akıllı telefon modelinin prototipini görücüye çıkardığı etkinlikte, One UI arayüz yapısını da tanıtmıştı. İşte bu arayüz için resmi tanıtım videosu geldi.

Samsung One UI, üzerinde uzun zamandır çalışılan bir arayüz yapısı. Normal modeller yanında katlanabilir akıllı telefonları da odağına alan bu arayüz, çok sade bir kullanıcı deneyimi sunuyor. Esasen büyük ekranların getirdiği zorluklara özel hazırlanan bu arayüz, bu açıdan birçok önemli içeriği ekranın üzerinde değil daha kolay erişilen orta ve alt bölümüne topluyor. Bunun üzerine çok duran firma, gerçekten çok kullanışlı bir yapı kurmuşa benziyor. Bunu yukarıda izleyebileceğiniz video içerisinde açıkça gösteren teknoloji devi, kullanıcıların en büyük zorluğunu ortadan kaldırıyor. Birçok alanda yuvarlatılmış tasarım öğeleriyle donatılan Samsung One UI, koyu arayüz moduyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Tüm arayüze entegre edilen koyu arayüz modu, AMOLED ekranlı modellerde harika bir deneyim sunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android Pie temelli Samsung One UI çok kullanışlı duruyor

Oldukça “doğal” olarak nitelendirilen arayüz, şu an beta olarak test ediliyor. Arayüzün resmi olarak Galaxy S9 ve Galaxy Note 9 gibi modellere çok yakında gelmesi bekleniyor. Bu arayüz yukarıda da dediğimiz gibi Android Pie üzerine kuruluyor.