reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes X-Class’a aile içerisinden “rakip”; E320 pickup satışa çıkıyor

Yapılan özel bir dönüşüm kapsamında ufak çaplı pickup karakterine bürünen Mercedes E320, internet üzerinden açılan ilanla yeni sahibine kavuşacak.

Dünyanın ilk premium pickup modeli olarak yepyeni bir kulvar açan Mercedes X-Class, kısa sürede kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Yurt dışında başlayan satış sürecinin ardından Türkiye’ye gelişiyle birlikte de bu ilgiden nasibini alan modeli artık çok daha sık sokaklarda görmeye başlıyoruz. Bu süreçte modifikasyon garajlarının da vazgeçilmez modellerinden biri haline gelen X-Class’ın ardından BMW ve Audi gibi isimlere gözlerin çevrildiğini söylersek çok da yanlış olmazdı. Lakin, tüm okların bu rakipleri göstermesiyle birlikte kullanıcı odaklı oluşan beklentilerin tekrar Mercedes içerisinden karşımıza çıkan bir projeyle gündeme geleceği pek de aklımıza gelmezdi. Tahmin edebileceğiniz gibi özel bir modifikasyon işleminin ardından şu anki haliyle duran Mercedes E320, yeni sahibine kavuşmak için satışa sunuluyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan noktalar

Açık artırma yoluyla internet üzerinden satışa çıkarılan bu dönüşümün rahat yapılabilmesindeki en temel desteklerden birisi E320’nin station wagon versiyonuyla karşımıza çıkması. Şasiyle birlikte aracın arka bölümünü tamamen baştan yaratan geliştirme ekibi, bundan sonraki adımlarda pickup için ihtiyaç olan yükleme alanı ve bagaj kapağı gibi parçaları işin içerisine dahil ediyor. Yatak bölümünün tabanında çelik alaşım malzemenin kullanıldığı E320’de AMG’nin klasik jantlarını görmek de yüzümüzdeki tebessümü yaratan detaylar arasında. Motor bölümünde 3,2 litrelik makinenin görev yaptığı otomobil 221 beygirlik gücünü 5 ileri otomatik şanzıman üzerinden yere aktarıyor. İlan detaylarında 34.000 kilometrede olduğu görülen E320’nin yaklaşık 10.000 dolara alıcı bulması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Mercedes C-Serisi reklam filmi