reklamı kapat

POPÜLER

Wear OS Google

Google, Wear OS akıllı saatlere Gboard klavye getirdi

İnternet devi Google, Wear OS akıllı saat modelleri için kullanıcıları sevindirecek bir adım attı. Firma modellere Gboard klavye getirdi.

Google, akıllı saatlere özel olarak geliştirdiği Wear OS işletim sistemiyle zaman zaman ciddi eleştiriler alıyor. Firmanın sisteme yeterince önem verdiği yönünde şikayetler yapılıyor.

Sistemi unutmadığını gösteren ve bugün yeni bir adım atan şirket, “Google Klavye” olarak geçen Gboard klavyeyi direkt olarak saatler için Play Store’da kullanıma sundu.

Akıllı saat üzerinde klavye kullanmak elbette çok kolay bir şey değil. Ancak yine de büyük ekranlı modellerin sahipleri, Gboard ile temel ihtiyaçlarını hiç olmadığı kadar kolay şekilde halledebilecek gibi görünüyor.

Birden fazla dile destek veren Gboard, sürpriz olmayacağı üzere klavye üstü kaydırma temelli kullanım formatını taşıyor ve böylece hızlı şekilde yazı yazılabiliyor.

Klavyede çok sayıda emoji yer alıyor ve istenirse konuşarak da yazı yazdırılabiliyor. Gelişmiş bir yazım hata düzeltim ve öneri sistemiyle gelen Gboard, saat tarafındaki en gelişmiş seçenek oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Wear OS işletim sistemine sahip Türkiye’de satılan akıllı saatler de bulunuyor

Bunların en çok dikkat çekeni ise OPPO Watch modeli oluyor. Apple Watch’ı andıran ancak kavisli olmasıyla fark yaratan akıllı saat, dediğimiz gibi Wear OS üzerine kuruluyor.

Türkiye’de 46 mm ve 41 mm olmak üzere iki farklı boyutu olan saat, gücünü Qualcomm Snapdragon Wear  3100 ve Ambiq Micro Apollo3 Kablosuz işlemcilerden alıyor.

Güncel indirimler ışığında saatin resmi garantili Türkiye fiyatı 1.699 TL‘den başlıyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın