reklamı kapat

POPÜLER

Nissan Note e-Power’a Nismo dokunuşu

Nissan Note ailesinin hibrit üyesi e-Power, performans ekibi Nismo’nun elinde yeni bir kimliğe büründü.

Ekim ayı içerisinde sizlerle beşinci jenerasyon Nissan Micra üzerinde yapılmış Nismo tasarım çalışmasını paylaşmıştık. Tasarım aşamasının bile fazlasıyla dikkat çekici olduğu bu proje için meraklıları iştah kabarttı bile. Lakin yeni nesil Micra Nismo paket hayalini kuranlar için Nismo daha erken davranarak dönüşümü Note ile gerçekleştirdi. Nissan’ın Kasım ayı içerisinde tanıtımını gerçekleştirdiği Note’un hibrit versiyonu e-Power üzerinde yapılan Nismo geliştirmeleri aracı gerçekten yeni bir boyuta taşıyor.

notenismo2
GT-R’dan da alışık olduğumuz üzere akıllara bir Nismo profili mevcut. Tasarım olarak daha agrasif ve kullanıcısına bir performans otomobili olduğunu sonuna kadar hissettiren bir yapı. Evet, bu saydıklarımızı kesinlikle Nismo’nun Note e-Power üzerinde yaptığı geliştirmeler için söyleyebiliriz. Nismo imzası olan kırmızı çizgilerini yine baştan aşağı yenilenen sportif tampon ve eteklerin yanı sıra arka difizörde de görmek mümkün. 16 inçlik jantların kullanıldığı Nismo versiyonda Yokohama’nın sportif sürüşe uygun DNA S drive lastikleri kullanılıyor.

notenismo8
Aracın dış hatları sizin için yeterince tatmin ediciyse iç tasarım bu tatminkarlığı bir üst noktaya taşıma konusunda fazlasıyla iddalı. Note e-Power Nismo’nun içerisinde, alcantara kaplamaya sahip üç kollu sportif direksiyon konumlandırılıyor. Lakin her şeyin ötesin araç içerisinde öyle bir etmen var ki aracın tüm bu sportif hatlarını daha anlamlı hale getiriyor. Koltuklar! Note e-Power’ın içerisine Recaro‘nun yarış koltuklarına yer vermeyi es geçmeyen Nismo ekibi, aracın genel hatlarında verdiği sportif havayı kullanıcısına en üst seviyede yaşama imkanı sunuyor.

notenismo7
“Her şey güzel de peki ya iç güzellik?” derseniz Nismo ekibi aracın sportif sürüş karakteristiğini sonuna kadar destekleyen süspansiyon kitini ekleyerek kontağı çevirip yola çıktığımızda bunun cevabını vermeyi vadediyor. Bununla birlikte direksiyon hassasiyeti ve tepkilerinde de iyileştirmeler bulunduğunu belirtmekte fayda var. Nissan Note e-Power’da yaklaşık 110 beygir güç ve 254 Nm tork üreten elektrik motoru ve 80 beygir güç ve 103 nm tork üreten 1.2 litre üç silindirli motor yer alıyor. Bu motor kombinasyonuyla toplamda 190 beygir güç ve 357 Nm tork değerine sahip olan olan Note e-Power Nismo’da rejeneratif fren sistemi ve gaz tepkisini artırmak adına yapılmış modifikasyonlar bulunuyor. Nissan Note e-Power Nismo’nun diğer pazarlara sunulacağı bilinmezken araç Japonya satışları başladı.

İLGİLİ HABERLER