reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 tasarımı ve ekranı için ortaya çıkan yeni detay

2020’nin hemen başında tanıtılacak ve satışa sunulacak amiral gemisi Samsung Galaxy S11 hakkında yeni bir sızıntı yapıldı.

Samsung Galaxy S11, büyük ihtimalle Galaxy S11e ve Galaxy S11 Plus ile beraber 2020 şubat ayında lanse edilecek gibi görünüyor. Genel olarak çok merak edilen ve firma için birçok konuda yeni bir dönemi başlatacak model, kısa süre önce HTML 5 Test sitesinde göründü. Buraya göre telefon 20:9 en boy oranını benimsiyor. Biliyorsunuz Galaxy S10 ve Galaxy Note 10’da 19:9 ekran yer alıyor. Galaxy A80 ve Galaxy A70 gibi modeller ise 20:9 ekranla geliyor. Bu açıdan Galaxy S11’lerin de bu modeller gibi Galaxy S10’lara oranla daha uzun olacağı belirtiliyor. Galaxy S10’ların gövde boyutunda çerçeveleri neredeyse sıfırlama şansı da bulunan telefonlar, bu durumda motorlu bir ön kamera kullanabilir deniyor. Ancak bu pek olası değil. Sağlam kaynaklar Samsung Galaxy S11 ailesinin de ön kamerayı bir ekran deliğine alacağını belirtiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi için ortaya çıkan teknik detaylara bir özet geçersek

Yukarıda da dediğimiz gibi üç farklı modelden oluşacak aile, kesin olarak en az 90 Hz hızında bir AMOLED ekran taşıyor. Buna ek olarak Plus modelin bir spektrometre ile gelebileceği de söyleniyor. Objelere / ortama kızıl ötesi ışık gönderen ve bu ışığın geri dönüşünü ölçerek analiz edebilen sistem, objeleri optik olarak tarıyor ve kağıt üzerinde birçok imkan sunabilir deniyor. Bunlar arasında cildi analiz etme yanında gıdaların içindekileri gösterme gibi imkanların adı geçiyor.

Telefonlar söylendiği kadarıyla 108 megapiksel ana kamera üstüne kuruluyor. Telefonların 108 megapiksel kamera diğer kameralar ile 5x optik zoom seviyesine çıkacağı söylenenler arasında bulunuyor. Bu kameraların arkasındaki sensörlerin boyut olarak ciddi şekilde büyüyeceği söyleniyor. Bazı kaynaklar Galaxy S11 Plus’ın üçlü selfie kamerasına sahip olabileceğini de iddia ediyor. Ancak bu konu henüz netleşmiş değil.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro