reklamı kapat

POPÜLER

Martin Scorsese

Thor Ragnarok yönetmeninin Martin Scorsese tepkisi

Thor Ragnarok filminin yönetmenliğini üstlenen Taika Waititi, Martin Scorsese ‘nin son günlerde gündeme getirdiği Marvel eleştirilerine tepki gösterdi. Dördüncü Thor filmini de yönetecek olan Waititi eleştirisinde keyifli bir üslup kullanmayı tercih etti.

Martin Scorsese‘nin Marvel filmleri hakkındaki ilk yorumu geçen hafta Empire Dergisi‘nin kendisine yönelttiği soruyla ortaya çıkmıştı. Tecrübeli yönetmen düşüncelerini “MCU filmlerini izlemiyorum. Aslına bakarsanız seyretmeyi denemedim diyemem. Fakat bu filmler sinema değil. Oyuncular lunaparkta tüm koşullara rağmen rol yapmaya çabalıyormuş gibi görünüyor. İnsanların duygularını veya ruhsal olarak yaşadıklarını izleyiciye ileten bir sinema türü değil.” sözleriyle ifade etmişti. Onun bu yorumuna Marvel cephesinden pek çok isim, saygı çerçevesinden çıkmadan cevap verdi. Ardından Martin Scorsese eleştirisini THR‘a konuşarak tekrarladı. Bu sefer daha sert sözler sarf eden yönetmenin açıklaması şöyleydi: “Bu filmler kesinlikle sinema değil. Bambaşka bir şey. Bu tarz işlerin sinemayı işgal etmesine müsade etmemeliydik. Sinema salonlarının bu noktada öne çıkması ve anlatmak istediği bir şey olan filmlere öncelik vermesi gerekiyor.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Taika Waititi’nin Martin Scorsese yanıtı

İkinci açıklamanın ardından Marvel cephesinden ilk tepki Thor Ragnarok filminin yönetmenliğini üstlenen Taika Waititi’den geldi. Thor Love and Thunder filmini de yönetmeye hazırlanan başarılı isim “Artık Marvel Sinematik Evreni’nin ismini değiştirmek için çok geç. Elbette bunlar da sinema. Tüm filmler sizlere yakın salonlarda gösteriliyor.” diyerek yarı ciddi yarı eğlenceli bir cevap verdi. Bakalım Martin Scorsese’nin eleştirilerine başka kimler tepki gösterecek.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı