reklamı kapat

POPÜLER

marvel

Samuel L. Jackson’dan Martin Scorsese’nin Marvel eleştirisine yanıt

Usta yönetmen Martin Scorsese geçtiğimiz günlerde Marvel filmleri hakkındaki düşüncelerini açıklamıştı. Avengers yıldızlarından Samuel L. Jackson ise yönetmenin eleştirilerine cevap verdi.

Advertisement

Durumun öncesini kısaca özetlemek gerekirse Martin Scorsese geçtiğimiz günlerde Empire Dergisi‘ne konuştu. Kendisine yönlendirilen sorunun üzerine Marvel filmlerine bakış açısını şu sözlerle özetledi: “MCU filmlerini izlemiyorum. Aslına bakarsanız seyretmeyi denemedim diyemem. Fakat bu filmler sinema değil. Oyuncular lunaparkta tüm koşullara rağmen rol yapmaya çabalıyormuş gibi görünüyor. İnsanların duygularını veya ruhsal olarak yaşadıklarını izleyiciye ileten bir sinema türü değil.” 

Samuel L. Jackson’ın Marvel eleştirilerine yorumu

Elbette onun bu sözleri MCU yapımlarından büyük keyif alan izleyicileri hiç memnun etmedi. Pek çok kişi yönetmenin düşüncelerini ifade etme tarzının yanlış olduğunu düşünüyordu. Uzun zamandır Nick Fury karakteriyle karşımıza çıkan Samuel L. Jackson ise sessiz kalmamayı tercih etti. Konu hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Bu açıklama biraz Bugs Bunny aslında hiç komik değil demeye benziyor. Filmlerin hepsi filmdir. Martin Scorsese’nin filmleri de herkes tarafından beğenilmiyor. Bu noktada herkesin fikri kendine. Elbette söylediklerinde bir sorun yok. Kimse sırf onun eleştirileri yüzünden film çekmekten vazgeçmeyecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samuel L. Jackson bu noktada oldukça haklı. Çekilen bir filmin onu seyreden herkes tarafından beğenilmesi mümkün değil. Marvel filmlerini de, diğer çizgi roman uyarlamalarını da sinema olarak görmeyen çok fazla kişi bulunuyor. Fakat bu durum ne hayranların aldığı keyfi etkiliyor, ne de yönetmenlerin film çekmeye devam etmesine engel oluyor.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı