reklamı kapat

POPÜLER

Marvel

Robert Downey Jr’ın Martin Scorsese’nin Marvel eleştirilerine yorumu

Marvel Sinematik Evreni’nde Iron Man karakterine hayat veren Robert Downey Jr‘a Martin Scorsese’nin gündeme oturan eleştirisi soruldu. Tecrübeli oyuncu yönetmenin yorumlarına saygı duyduğunu ifade etti.

Bilmeyenler için önce Martin Scorsese’nin açıklamalarını hatırlayalım. Tecrübeli yönetmen geçtiğimiz günlerde Empire Dergisi‘ne konuştu. Bu röportaj sırasında kendisine yöneltilen sorunun üzerine Marvel filmlerine bakış açısını şu sözlerle özetledi: “MCU filmlerini izlemiyorum. Aslına bakarsanız seyretmeyi denemedim diyemem. Fakat bu filmler sinema değil. Oyuncular lunaparkta tüm koşullara rağmen rol yapmaya çabalıyormuş gibi görünüyor. İnsanların duygularını veya ruhsal olarak yaşadıklarını izleyiciye ileten bir sinema türü değil.” Onun bu sözleri de Marvel hayranları tarafından rahatsız edici bulundu. Bu açıklamanın üzerine konuşan ilk isimlerden biri Nick Fury karakteriyle karşımıza çıkan Samuel L. Jackson olmuştu. Başarılı oyuncu şu sözleri sarf etmişti: “Bu açıklama biraz Bugs Bunny aslında hiç komik değil demeye benziyor. Filmlerin hepsi filmdir. Martin Scorsese’nin filmleri de herkes tarafından beğenilmiyor. Bu noktada herkesin fikri kendine. Elbette söylediklerinde bir sorun yok. Kimse sırf onun eleştirileri yüzünden film çekmekten vazgeçmeyecek.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Marvel eleştirilerine yanıt

Martin Scorsese’nin gündeme oturan eleştirileri hakkında bir yorum da Iron Man karakterine hayat veren Robert Downey Jr‘dan geldi. Başarılı oyuncu The Howard Stern Show programında kendisine yöneltilen soru üzerine şunları söyledi: “Bu onun görüşü. (Peki bunlar film diyerek ne demek istedi diye sorulduktan sonra) Sonuçta bu filmler sinemada oynuyor. Onun bu farklı görüşünü çok değerli buluyorum. Hayatta her konuda farklı görüşlere ihtiyacımız var.”

Robert Downey Jr’ın sinirlenip tepki göstermek yerine sakin kalarak Martin Scorsese’nin görüşüne saygı duyduğunu ifade etmesi Marvel hayranlarının takdirini topladı.

İlginizi çekebilir

Spider-Man Far From Home fragmanı