reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11’in sevindiren pil kapasitesi belli oldu

Samsung Galaxy S11 Plus sonrasında normal Galaxy S11‘in pil kapasitesi de belli oldu. Modeller bu konuda kişileri üzmeyecek gibi görünüyor.

Advertisement

Samsung Galaxy S11 Plus, biliyorsunuz kesin olarak tam 5.000 mAh pil üstüne kuruluyor ve bu kapasite gerçekten oldukça yeterli görünüyor. Peki Galaxy S11? Kısa süre önce netleştiği üzere bu modelde 4.500 mAh pil yer alıyor. Günümüz için en büyük ne de ufak olan bu pil, telefon için gayet ideal görünüyor. Üst seviye donanımlar ve boyutu nedeniyle daha büyük pile yerin olmadığı telefon, pil konusunda özellikle Galaxy S10’a oranla çok büyük bir artış yapıyor. Biliyorsunuz Galaxy S10’da sadece 3.400 mAh pil yer alıyordu. Modeldeki pilin en az 30W hızlı şarj sistemiyle desteklenmesi de beklentiler dahili yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi için pil kapasitesinin yüksek olması çok önemli

Çünkü aile 120 Hz ekranla geliyor. 120 Hz ekranlar 60 Hz’e oranla daha fazla pil harcıyor. Firmanın yüksek pil kapasiteleri ile bu durumu dengelediği ve kişilere yeni cihazlarında dolu dolu bir günlük kullanım sunacağı belirtiliyor. Galaxy S11 ailesindeki 120 Hz ekranların dinamik olarak çalışacağı da biliniyor. Yani kişiler isterlerse ekranı sürekli 120 Hz’de ya da sürekli 60 Hz’de kullanabilecek. Sistem istenirse otomatik olarak da çalışacak. Telefon sadece ihtiyaç durumlarında 120 Hz’e geçiş yapabilecek. Bu da pil ömrüne olumlu bir katkı sağlayacak. Ayrıca 5G altyapısı için de daha yüksek pile ihtiyaç bulunuyor. 5G modemler şimdilik ciddi enerji sarfiyatına sahip.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin kamera konusundaki en iddialı modeli