reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S11 Plus

Samsung Galaxy S11 Plus modelinin büyük pil kapasitesi netleşti

Samsung Galaxy S11 Plus modelinin pil kapasitesi belli olmuş durumda. Model bu konuda bekleyenlerini kesinlikle üzmeyecek.

Advertisement

Samsung Galaxy S11 Plus, tasarımıyla büyük ses getiren bir model oldu. Hazırlanan taslak tasarımlar ile erkenden karşımıza çıkan cihaz, sağlam kaynak Ice Universe’nin gösterdiği kadarıyla tam 5.000 mAh pil üstüne kuruluyor ve bu kapasite gerçekten oldukça yeterli görünüyor. Model biliyorsunuz 120 Hz ekranla geliyor. Bu açıdan yüksek pil kapasitesi büyük önem arz ediyor çünkü 120 Hz ekranlar 60 Hz’e oranla daha fazla pil harcıyor. Firmanın 5.000 mAh pille bu durumu dengelediği ve kişilere dolu dolu bir günlük kullanım sunacağı belirtiliyor. Bu da elbette sevindiriyor. Bu arada şunu da belirtmeden geçmeyelim. Galaxy S11 ailesindeki 120 Hz ekran dinamik olarak çalışacak. Yani kişiler isterlerse ekranı sürekli 120 Hz’de ya da sürekli 60 Hz’de kullanabilecek. Sistem istenirse otomatik olarak da çalışacak. Telefon sadece ihtiyaç durumlarında 120 Hz’e geçiş yapabilecek. Bu da pil ömrüne olumlu bir katkı sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 Plus kamerası da çok iddialı olacak

Galaxy S11 Plus arkasında biliyorsunuz beşli bir kamera sistemi sunulacak. Buradaki bir kameranın 5x optik zoom yetenekli periskop kamerası, diğerinin ise yeni nesil 108 megapiksel ana kamera olduğu biliniyor. İşte bu kombinasyon ile modelin 5x optik zoom, 10x kayıpsız zoom ve tam 100x seviyesinde de hibrit zoom sunacağı aktarılıyor. Modelin gücünü ise satıldığı bölgeye göre Exynos 990 ya da Snapdragon 865’ten alacağını belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin kamera konusundaki en iddialı modeli