reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Venom 2 filmi için heyecanlandıran Joker etkisi

Venom 2 filmi için heyecanlandıran Joker etkisi

Joker filminin gişede elde ettiği başarı Venom 2 için işleri değiştirebilir. Filmin yapımcısı yaş sınırına karşın başarının gelebileceğine işaret ediyor.

Venom 2 filmlerinin çekimi devam ederken filmin yapımcısı Matt Tolmach yaptığı yeni açıklamada Joker filminin başarısıyla beraber açılan yeni olasılıklara değiniyor. Yetişkinlere uygun içeriğe sahip olduğu için +18 yaş sınırı bulunmasına karşın gişede 1 milyar dolar sınırını aşmayı başaran Joker’in gelecek çizgi roman uyarlamalarına ciddi bir etkisi olacağı şimdiden görünüyor. CinemaBlend‘e açıklama yapan Tolmach, Venom 2’de de benzer bir yol çizmeyi düşünebileceklerini kaydediyor. Tolmach’ın açıklamasından önce kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse; Venom’un ilk filmi 2018’in en çok kazandıran ilk 10 filminden biri olmuştu. Filmdeki yaş sınırı ise +13 olarak belirlenmişti. Ancak film 1 milyar dolar sınırını geçememişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Venom 2, daha “vahşi” olabilir

Tolmach yaptığı açıklamada şu sözleri kaydediyor: “Elbette kimse bir anda yaş sınırıyla ilgili ne yapması gerektiğini düşünmeye başlamadı. Ancak Joker’in ortaya koyduğu şey başarılı olabileceğiniz. Uzun zaman boyunca yetişkin içeriklere karşı mesafe vardı. Deadpool bunu bir parça aşmayı başardı ve sonra Logan da. Ama uzun zaman boyunca bu tamamen yasak gibi görülüyordu. Şimdilerde +18 olarak sınıflandırılan filmlerin devasa kitleler tarafından kabul görmesi ise harika. Bu hikaye anlatılıcılığına da yeni fırsatlar tanıyor.

Venom 2’nin yetişkinlere uygun içerikte çekilip çekilmeyeceği netlik taşımıyor. Ancak yapımcıların bu alanda da bir seçenekleri olduğunun farkında olması ve buna rağmen başarıyı yakalayabileceklerini biliyor olmaları önem taşıyor. Venom 2, Andy Serkis yönetmenliğinde 2 Ekim 2020‘de vizyondaki yerini alacak.

İlginizi çelebilir

Black Widow filminden ilk fragman