reklamı kapat

POPÜLER

Venom 2 Spider-Man

Spider-Man sürprizli Venom 2 açıklaması

Adeta bir gişe başarısına dönüşen Venom için hikaye yeni olasılıklarla genişliyor. Venom 2 için çalışmalar başladı.

Sony’nin Spider-Man’siz Venom hamlesi beklentileri de aşan bir başarıyla gişede adeta “para bastı”. Black Panther’dan sonra şimdiye kadar en çok para kazandıran orijin filmi olan Venom’un devam filmini beklerken, beklediğimiz açıklama filmin yardımcı senaristi Jeff Pinker‘dan geliyor. Discussing Film‘e röportaj veren Pinker, Venom 2 ile ilgili yorumları sorulduğunda şu şekilde cevap veriyor: “Gerçekleşeceği dışında bir şey söyleyemem.” Öte yandan Pinker şimdilik yazar kadrosunda olmadığını da açıkladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Venom 2, Spider-Man’le mi gelecek

Pinker’a aynı zamanda Tom Holland’ın Spider-Man’i ile Venom’un aynı evrende olup olmadığı sorulduğunda senarist şu şekilde yanıtlıyor: “Söyleme iznimin olmadığı herhangi bir şeyi açık etmeden diyebilirim ki gelecekte bir Venom filminde Spider-Man’in önemli bir rolünün olması imkansız değil. Sanırım bu işe dahil olan herkesin Spider-Man/Venom filmi konusunda hayli heyecanlanacağını söyleyebilirim.

Pinker doğrudan Venom 2 demiyor ancak ikinci filmi de kapsayacak şekilde bu durumun imkansız olmadığını dile getiriyor. Bu oldukça ilginç bir açıklama çünkü Marvel Studios Başkanı Kevin Feige geçmişte Venom’un Marvel Sinematik Evreni’ne dahil olmadığını belirtmişti. Öte yandan Pinker’ın spesifik olarak Holland’ın Spider-Man’inden bahsetmediğinin de altını çizelim. Yani durum tam tersi ihtimal için geçerli olabilir mi? Tom Hardy Marvel Sinematik Evreni’nde yer alamazken Tom Holland Venom evreninde var olabilir mi?

Sony ve Marvel arasındaki anlaşmanın detaylarını tam olarak bilmeden buna cevap vermek çok zor. Neticede Sony, Marvel ve Disney’den bağımsız Spider-Man animasyonu Spider-Man: Into the Spider-Verse‘ü yapabilmişti. Haklar Marvel’da olsa da aralarında ilginç bir “paylaşım” anlaşması bulunuyor. Belki Venom, “kendi Spider-Man’ini” kullanabilir. Sinematik evrenden bağımsız olarak çekilen ilk film de olmaz üstelik. DC de benzer bir şekilde başka bir aktörle DC Sinematik Evreni’nden bağımsız Joker filmi hazırlığında.

Ancak elbette şimdilik bu detaylar için fazlasıyla erken. Ancak Venom 2 ya da ilerleyen filmlerde Spider-Man’in var olma durumunun “imkansız olmadığını” öğrenmiş bulunuyoruz. Paylaşılan videonun haber patladıktan sonra yayından kaldırılması ise ihtimali hiç olmadığı kadar artırıyor.

İlgili video

Filmin fragmanı