reklamı kapat

POPÜLER

Venom 2 filmiyle ilgili bildiğimiz her şey

Venom 2 filmiyle ilgili bildiğimiz her şey

Venom 2 filmi uzun zamandır bekleniyor olsa da son birkaç gün içinde resmiyetine kavuştu. Peki yeni filme dair neler biliyoruz?

855 milyon dolarlık gişesinden sonra Sony’nin Venom 2 için çalışmalara başladığını, film resmileşmese dahi biliyorduk. 2018’in en çok para kazandıran 10 filmi arasında beşinci sıraya oturan yapım, Sony’nin Spider-Man’siz kaldığı şu günlerde stüdyoya ilaç gibi gelmişti. İzleyici hazırdı, Venom’u sevmişti ve devamını istiyordu. İşte artık şimdi 2. filmi resmi olarak konuşmaya başlayabiliriz. Çünkü açıklamalar peşi sıra gelirken, sabırsızlığımız da artmaya devam ediyor. Yazımızın ikinci kısmında ilk olarak resmi açıklamalara yer verecek, daha sonra stüdyonun belki ikinci film için değil ancak gelecek için düşündüklerine değineceğiz.

Venom 2 çalışmaları başladı

Öncelikle şunu söyleyelim Venom 2 çalışmaları net bir şekilde başlamış durumda. Sony için Spider-Man filmlerinin yapımcılığını üstlenen Amy Pascal, Fandango‘ya yaptığı açıklamada Tom Hardy’nin film için döneceğini belirtiyor. Pascal’ın tam açıklaması şu şekilde: “Karakteri kimsenin canlandıramayacağı şekilde canlandıran Tom Hardy’nin geri döneceğini söyleyebilirim. Sony bu seriyi başarılı bir şekilde ortaya koydu ve Venom’a kendi dünyası içinde hayat verdi. Daha sonra Tom Hardy kadraja girdi. Venom’u düşüdüğünüzde Tom Hardy’den başkasını düşünemezsiniz. Onun ıstakoz akvaryumuna bir anda dalışı…

Tom Hardy’nin başarısının ardından zaten stüdyonun farklı bir karar alması beklenemezdi. Ancak resmi anlaşmalarda da bir sıkıntı olmadığı bu açıklamayla netleşiyor. Peki film ne zaman çıkacak? İlk filmin 2018’de yayınlanmasının ardından makul bir bekleyiş süresi olarak biz 2020’de yayınlanabileceğine inanıyoruz. İlk filmin Ekim 2018’deki çıkışının ardından sektördeki beklenti de yeni filmin 2 Ekim 2020‘de yayınlanması. Ancak bu resmi bir tarih değil. Ertelemeler, değişimler olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2. filmde Spider-Man olacak mı?

İşin aslı herkesin merak ettiği soru da bu. Ancak biz 2. filmde Spider-Man’i göreceğimize pek de inanmıyoruz. Amy Pascal aynı röportajda Spider-Man ve Venom’un bir araya gelip gelmeyeceği sorusuna “Herkes bunu görmeyi çok ister. Belki bir gün gerçekleşebilir, kim bilir…” diyor.

Geçtiğimiz günlerde kaleme aldığımız Kevin Feige açıklaması da aynı doğrultudaydı. Feige stüdyonun 2. film üzerinde çalışıp çalışmadığını bilmediğini de belirtirken, bu kararın Sony’e bağlı olduğunu ancak Spider-Man’in Venom filmlerinde yer almasının gayet olası olduğunu belirtmişti. O haberimizin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu iki açıklama düşünülünce muhtemelen Venom 2, Spider-Man’i barındırmayacak. Ancak Sony’nin bu seri için planlarının iki filmle sınırlı olacağını hiç düşünmüyoruz. Şimdilik fazla umutlanmamak adına, bu olasılığın üçüncü film için daha yüksek olduğunu söyleyelim.

İlginizi çekebilir

Venom fragmanı