reklamı kapat

POPÜLER

Matrix

Heyecanlandıran yeni Matrix filmi dedikoduları ve ilk detaylar

Matrix döndü, dönüyor, çekilecek artık derken bu kez çok daha umut verici bir detay ortaya çıktı. Wachowski kardeşler, yeni bir oyuncuyla “geçmiş filmi” hazırlığında.

Lana ve Lilly Wachowski, 1999’da bizi Matrix ile buluşturduktan sonra film “ikonik yapımlar” listesine adını altın harflerle kazıdı. Keanu Reeves’in Neo performansıyla karşımızda olduğu yapım ise üçleme olarak son filmiyle 2003’te veda etti. Şimdilerde ise yepyeni bir filmin dedikoduları dolaşıyor. Stüdyonun yeni bir film için ortaya fikirler attığı belirtilirken, olası yeni film için ortada bir oyuncu dahi mevcut. Ne yazık ki bu isim Keanu Reeves değil. Çünkü bu sefer hikaye bizi Neo’dan öncesine götürecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Matrix, Michael B. Jordan ile dönüyor

Dedikodulara göre yeni film geçmişi konu alacak ve genç Morpheus‘a odaklanacak. Başrolü ise son dönemlerin popüler aktörü Michael B. Jordan‘ın üstlenmesi bekleniyor. Orijinal üçlemede Morpheus karakterini Laurence Fishburne’ün canlandırdığını da hatırlatalım. Hikayenin detaylarına ilişkin ise herhangi bir sızıntı bulunmuyor. Ancak orijinal üçlemenin hikayesinin ortaya çıkmasına sebep olan olaylar zincirine şahit olacağımızı söyleyebiliriz. Açıkçası hikaye olarak düşünüldüğünde, illa Matrix uyandırılacaksa, geçmişe odaklanan bir yapım olması serinin mirasını taşıyabilmesi açısından en hayırlısı olabilir. Tabii bu detayların şimdilik “duyum” olduğunu hatırlatalım. Henüz resmi bir açıklama veya sözleşme ortada bulunmuyor. Bu da filmin hiç çekilmeyebileceği anlamına geliyor.

İlginizi çekebilir

John Wick 3 fragmanı