reklamı kapat

POPÜLER

Ford Puma

Açıklama yapıldı; 2020 Ford Puma için geri sayım vakti

90’lı yıllarda ürün gamında farklılık yaratmayı başaran Ford Puma, 2020 model yılıyla birlikte bu dinamiğini sürdürmenin arayışı içerisinde olacak.

Sahip olduğu tasarım karakteriyle Türkiye pazarında sunulduğu dönemde akıllara kazınmayı başaran Ford Puma, günümüz itibarıyla yoluna SUV karakterinde sürdürecek. Bir süredir modelle ilgili ipuçları paylaşan Ford cephesi, 2020 model yılı için hazırlıklarını tamamlamış durumda. Markadan yapılan açıklamayla birlikte tanıtım tarihi netleşen otomobil, kompakt sınıftaki çetin mücadelede pay kapma arayışı içerisinde. 48 saat içerisinde merak edilen tüm noktalarıyla karşımızda olacağını öğrendiğimiz Puma’nın Fiesta ile altyapı kardeşi olacağını notlarımız arasında üst sıraya kaydetmiş durumdayız. Bu şüphesiz araçla ilgili beklentiler için fazlasıyla önemli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ford Puma üzerindeki beklentiler

Tanıtım etkinliğinin Romanya’da düzenleneceği duyurulan Puma tasarım konusunda daha iddialı olacak gibi görünüyor. Özellikle dış basında bu karakteriyle ön plana çıkarılan otomobilin EcoSport‘un üzerinde konumlandırılacak olması da önemli bir strateji. Eski jenerasyondaki radikal tasarım felsefesinin “ya sev ya nefret et” gibi keskin hatlar üzerine şekillenmesinin yerini bu kez farklı bir felsefe izleyebiliriz. Aracın motor seçenekleri konusunda ise henüz net bir bilgi bulunmamakla birlikte, kompakt modellerde gördüklerimizin birebir şekilde aktarılmasını bekliyoruz. Hibrit ünitenin de bu plan içerisinde karşımıza çıkması da yine muhtemeller arasında. Romanya’da yer alan Ford tesislerinde üretilecek olan Puma’nın en azından kısa vadede Avrupa pazarı için sunulması zor görünüyor. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

2019 Ford Focus ST