reklamı kapat

POPÜLER

Ford Territory

Planlamanın ilk üyesi sahnede; tam elektrikli Ford Territory ile tanışın

Yeni hazırlık sürecinin Çin sınırları içerisinde sunulan ilk temsilcisi konumunda olan Ford Territory EV, günlük kullanıma fazlasıyla uygun.

Elektrikli otomobil geliştirme sürecine hız veren Ford, kendi içerisinde kurduğu Edison Takımı üzerinden çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında pazar analizlerine göre hamlelerini gerçekleştiren Amerikalı üretici, Çin’de bu sınıfta sunacağı ilk otomobili nihayet hazır şekilde karşımıza çıkarttı. Halihazırda satışta olan standart versiyonun elektriklisi olarak da düşünebileceğimiz Ford Territory önümüzdemki aydan itibaren kademeli olarak satışta olacak. Ford’un bu modeldeki en büyük yatırım destekçisi ise bölgenin önemli ismi Jiangling Motors.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fark yaratanlarıyla elektrikli Ford Territory

Ford Territory EV adıyla Çin pazarında satışa sunulacak olan modelin menzil değeriyle ilgili beklentiler daha çok şehir içi odağı üzerinden ilerliyor. Tek şarjla 360 kilometre menzil kat edebileceği açıklanan araç, bu verisini NEDC standartlarında sağlamakta. Elektrikli versiyonun donanım ve tasarım kısmında ise standart ile paralel çizgide ilerlediğini söyleyebiliriz. Dış bölümde ızgara ve jant gibi temel parçaların tasarım konusunda elektriğe özgü olduğu görülebiliyor. Kokpit bölümündeki en büyük fark ise versiyona özgü olarak güncellenmiş sürücü ve multimedya ekranları olacak. Bu arada sürücü ekranın 10,25 inç, multimedya ekranınsa 10 inç olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Önümüzdeki 3 yıllık süreçte tamamen elektrikli 10 modeli daha ürün gamına ekleyecek olan Ford’un Avrupa pazarındaki hazırlıkları da kullanıcılar için dikkat sıralarında ön planda yer alacak.

İlginizi çekebilir

Tam elektrikli Ford Bronco dönüşümü