reklamı kapat

POPÜLER

Açlık Oyunları Hunger Games

Açlık Oyunları hayranlarını heyecanlandıracak beklenmedik sürpriz

Açlık Oyunları ya da orijinal adıyla Hunger Games 2015’ten bu yana duymadığımız bir seriydi. Son filmiyle hikayeyi kapattığını sandığımız yapım ise geri dönüyor.

Suzanne Collins‘in hayatımıza 2008’de soktuğu Açlık Oyunları (Hunger Games) kitap serisi, kısa sürede beyaz perdede yer alan yapımlardan olmuştu. Üç kitaplık seriyi o dönemler pek popüler olan “son kitabı iki parçada anlatma” methoduyla 4 filme dönüştüren yapım ise 2015’de son filmini yayınladı. İşte bu noktada Açlık Oyunları’nın anlatacaklarının bittiğini düşünmüştük. Filmde Jennifer Lawrence‘ın başrolü üstlendiği yapım Katniss Everdeen’in sistemin çarkından kurtulma ve hatta sistemin çarkını kırma çabasını anlatıyordu. Katniss kendi finaline kavuştu. Ancak Suzanne Collins’in anlattıkları bitmedi…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Açlık Oyunları kitabı yolda

Şimdi Collins yeni bir kitap duyurusuyla herkesi şaşırtıyor. Şimdilik seri olarak değil de tek kitap olarak açıklanan yapımda yazar bizi geçmişe götürüyor. İlk kitaptaki olayların 64 yıl öncesine gideceğimiz kitabın çıkış tarihi bile belli: 19 Mayıs 2020. Collins yeni kitapla ilgili şunları söylüyor: “Bu kitapla beraber doğanın durumu, kim olduğumuz, hayatta kalmanın gerekliliklerinden ne anladığımızı keşfetmek istedim.

Karanlık dönem” olarak adlandırılan zaman diliminde geçecek olan kitapta Panem’in kendi ayakları üzerinde durma çabaları anlatılacak. Collins, ülkenin bu durumunun karakterlerin insanlığa bakış açısını yansıtabilmesi için uygun koşulları sağladığını da düşünüyor. Collins’in kaleme aldığı zaman dilimi ise üçlemesinde detaylı olarak anlatılmış değil. Her ne kadar isyan dönemiyle ilgili bilgi verilse de 10 yıl sonrasındaki ülkenin durumu ve yaşananlar belirsizliğini koruyor. Biz hikayeye 74. geleneksel Açlık Oyunları ile başlamıştık. Katniss ve Peeta’nın yaşadıklarından 64 yıl öncesi ise bizi kitaptaki karakterlerin hiçbirinin olmadığı bir döneme götürüyor. President Snow hariç. Ancak kendisi de o dönemlerde 11 yaşında olacağı için hikayede var olacak mı, ne kadar olacak ya da günümüzdeki haline dönüşmeden önce yaşadıklarından bahsedilecek mi, bunlar çok belirsiz detaylar.

İlginizi çekebilir

Doctor Sleep fragmanı