reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Açlık Oyunları

Açlık Oyunları geri dönüyor; yeni hikayenin ismi belli oldu

Açlık Oyunları serisinin anlatacakları bitmedi. Üç kitaplık hikaye evrenin sınırlarını genişletiyor ve Suzanne Collins yeni adımı atıyor.

2008’de hayatımıza giren, Suzanne Collins imzası taşıyan Açlık Oyunları (Hunger Games) üçlemesi şimdi dördüncü kitabını seriye dahil etmeye hazır. Üç kitaplık başarılı serinin ardından Jennifer Lawrence’ın başrolünü üstlendiği dört filmlik uyarlamayla beraber hikayenin noktalandığını düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. Dördüncü kitap ilk kez geçtiğimiz haziran ayında ortaya çıkmış ve kısıtlı birkaç bilgiyle hayranlarla paylaşılmıştı. Şimdi ise kitabın adı ve kapağı belli oldu. Hikayenin geçmişine götürecek olan bu yeni yolculuğa hazır mısınız?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

açlık oyunları 4. kitap

Açlık Oyunları dördüncü kitapta geçmişe gidiyor

Yeni kitabın adının The Ballad of Songbirds and Snakes olacağı açıklandı. Yeşil ve altın renklerin hakim olduğu kitap tasarımında alaycı kuş ve yılan çizimi isme nazire yaparak öne çıkarılıyor. Yeni hikayede Katniss’in başına gelenlerden 64 yıl öncesine gidiyoruz. Katniss’in hikayesine 74. Açlık Oyunları ile başlamıştık. Yeni kitap ise bizi Açlık Oyunları’nın 10. yılına gitürecek. Karanlık dönem olarak adlandırılan zaman dilimine bakış atacak olan kitap, President Snow’un henüz bir çocuk olduğu yıllarda geçiyor anlayacağınız. Bildiğiniz Panem’den çok farklı bir Panem’le karşılaşacağınız kitapta hayatta kalmanın gerekliliklerine farklı bir bakış açısı sunuluyor. Kitabın çıkış tarihi ise haziran ayında açıklanmıştı. The Ballad of Songbirds and Snakes, 19 Mayıs 2020‘de okuyucularla buluşacak. Kitap çıktıktan sonra bir film uyarlamasının gelmesi ise neredeyse kaçınılmaz gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir

Rick and Morty 4. sezon fragmanı