reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon ile final yapma kararına ekibin tepkisi

Lucifer 5. sezon ile final yapma kararına ekibin tepkisi

Netflix orijinalleri arasına 4. sezonda dahil olan Lucifer 5. sezon ile veda etmeye hazırlanıyor. Ekip de en az hayranlar kadar üzgün.

Netflix, geçtiğimiz günlerde Lucifer 5. sezon müjdesini verip hayranları önce mutlu etmiş; ardından da bu sezonun final sezonu olacağını duyurarak üzmüştü. Fox iptalinden sonra dizinin Netflix’in orijinallerine katılmasıyla rahat nefes alan hayranlar, yeniden iptal edildiği kararıyla kısa sürede sarsıldı. Hemen yeni bir Change.org kampanyasıyla durumu değiştirmeye çalışan hayranların 6. sezon onayı için çabaları devam ediyor. Peki bu iptal kararıyla ilgili dizinin oyuncuları ve yapımcıları ne düşünüyor?

Dizinin yaratıcılarından Joe Henderson‘ın açıklamalarına daha önce yer vermiştik. Bu yüzden söze de onunla başlayalım. Henderson biraz buruk diyebiliriz. Netflix’in diziyi kurtararak kendilerine düzgün bir final yapma şansı verdiğini dile getiren Henderson “En azından hikayeyi istediğimiz gibi bitirebileceğiz.” diyor. Henderson popüler platformun onlara 4. sezon ile hikayeyi devam ettirme, 5. sezon ile de final yapma imkanı tanıdığını kaydediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Oyuncuların Lucifer 5. sezon ile final yapma kararı için düşünceleri

Peki bu üzücü karar için oyuncular neler dedi dersiniz? Tom Ellis, duyurunun ardından yaptığı açıklamada hayranlara teşekkür ettikten sonra 5. sezon onayı ve final kararının bir arada gelmesinin yarattığı buruk sevinçten bahsediyor ve şunları dile getiriyor: “Güzel şeyler bitmeye mahkumdur…


Öte yandan Tom Ellis’in başrol arkadaşı Lauren German ise hayranları cesaretlendirici yorumlarda bulunuyor. Chloe Decker karakterini canlandıran German, hayranların 6. sezon ısrarı ardından şöyle bir tweet paylaştı: “Lucifans eğer 6. sezon ve daha fazlasını istiyorsanız bunun duyulmasını sağlayın. Lucifer’ı sevmenizi çok seviyoruz. Sosyal medyadaki desteğiniz sevgiyle anılıyor ve çok önemli. Ve sadece 5. sezon olsa bile… Hayal kırıklığına uğrayacağınızı sanmıyorum. Sizi hayal kırıklığına uğratmayacağız. Ancak daha fazlasını istiyorsanız bunu herkesin bilmesini sağlayın.

Henderson ve German’ın yorumları ekibin yeni sezonlar için tekliflere açık olduğunu gözler önüne seriyor. Dizi 4. sezonuyla Netflix üzerinde en çok izlenen yapımlar arasında da yerini alırken, platformun iptal kararından geri dönüp dönmeyeceği merak konusu. Şimdilik oyuncular yavaş yavaş hayranları cesaretlendiriyor gibi görünüyor. Ancak Lucifer 5. sezon ile final yapsa dahi, görkemli bir şekilde veda edeceği kesin gibi.

Dizinin 5. sezonunun yayın tarihi ise şimdilik belirsiz. Daha onayı çok yeni olduğu için yakın zamanda bir tarih de duyamayabiliriz.

İlginizi çekebilir

4. sezon fragmanı