reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon bölümleri için alınan önemli karar

Lucifer 5. sezon için tahminlerimiz doğru çıktı. Netflix, sonradan eklediği bölümlerle 16 bölüme ulaşan sezon için kararını açıkladı.

Bildiğiniz gibi Lucifer 5. sezon duyurulduğunda, sevilen serinin bu sezonla Netflix kütüphanesine veda edeceği açıklanmıştı. Büyük hayal kırıklığı yaşayan hayranlar Netflix’i mesaj yağmuruna tutmuş ve diziyi bitirmemelerini istemişti. Başta 10 bölüm açıklanan 5. sezon ise bu ısrar sonucu 16 bölüme çıkarılmıştı. Ancak ortada şöyle ilginç bir detay vardı. Lucifer’ın Fox iptalinden sonraki satın alımında, dizinin yaratıcıları ve Netflix 10+10 şeklinde iki sezon üzerine anlaşmıştı. Dizi yaratıcıları bir anda gelen fazladan 6 bölümle beraber en az hayranlar kadar heyecanlanırken; dizinin iki parçaya bölünebileceği dedikoduları kulislerdeki yerini almıştı. Şimdi o dedikodular gerçek oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucifer 5. sezon iki kısım halinde yayınlanacak

Kelly Clarkson’ın diziye olan bağlılığını açıklamasının ardından The Kelly Clarkson Show’a çıkan dizi ekibi, yeni sezonla ilgili bomba açıklamayı burada patlattı. Tom Ellis dizinin ikiye bölündüğünü şu sözlerle açıklıyor: “5. sezon iki parça halinde yayınlanacak. Netflix ilk 8 bölümü yayınlayacak, daha sonra kısa bir ara vereceğiz. Sonra 8 bölüm daha yayınlanacak.

8 bölüm esasen ortalama bir Netflix sezonu ediyor. Bu durumda hayranlar belki 6. sezona kavuşamayacak ancak Netflix’in bu illüzyonu yaratmak istediği belli oluyor. Lucifer 5. sezon bölümlerinin yayın tarihi ile ilgiliyse hala bir açıklama ne yazık ki yok. Ancak ilk 8 bölüm önden yayınlanacaksa bu durumda dizi beklediğimizden de erken bir tarihte izleyicilerle buluşabilir gibi görünüyor. Şimdilik elimizdeki tek olası tarih ise dizinin 2020’nin ilk yarısında Netflix’in kütüphanesindeki yerini alacağı.

İlginizi çekebilir

Netflix’in Kasım 2019 ajandası