reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon sonrası yeniden ortaya çıkan 6. sezon ihtimali

Lucifer 5. sezon ile final yapmaya hazırlanırken Netflix cephesinde işler değişiyor gibi görünüyor. Popüler seri için final vakti gelmemiş olabilir.

Lucifer 5. sezon ile beraber hayranlar seriye veda etmeye yavaş yavaş hazırlanırken beklenmedik bir haberle işlerin seyri değişiyor gibi. Serinin hayranları durumu zaten biliyor ancak biraz geçmişe gidecek olursak. Fox’ta yayınlanan dizi, 3. sezonda iptal edilmiş; sonrasında Netflix tarafından “kurtarılmıştı”. Hayranlar tam derin bir nefes almışken 4. sezon finalinden sonra dizinin 5. sezon ile final yapacağı açıklanmış ve yazar ekibiyle anlaşmanın 2 yıllık yapıldığı kaydedilmişti. Tabii seriye bağlı hayranlar isyan bayrağını açmış ancak Netflix’ten en fazla 6 bölüm daha koparabilmişti. 10 bölümlük tasarlanan 5. sezonun 16 bölüme çıkarılmasının ardından final için geri sayım başlamıştı. Ancak görünen o ki Netflix cephesinde işler değişecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucifer 5. sezon sonrası için anlaşma ihtimali

Deadline‘ın haberine göre Netflix, serinin yapımcısı Warner Bros. TV ile yeni bir anlaşma kovalıyor. Dizinin baş yapımcıları Ildy Modrovich ve Joe Henderson yeni bir sezon yapmayı çok istiyor ancak bunun için yeni bir anlaşma hazırlanması gerekiyor. Tabii bu doğrudan 6. sezon gibi düşünülse de bu anlaşma illa 6. sezonu işaret etmek zorunda değil.

İlk etapta 5. sezonun final olacağını öğrenen ekibimiz halihazırda “çok konuşulacak ve hayranların unutamayacağı” bir final için çalıştıklarını kaydetmiş ve senaryoyu ona göre şekillendirmişti. Serinin uzatılması ve 6. sezonla devam etmesi elbette mümkün. Ama ya ekibimiz yeni bir spin-off yaparsa? Halihazırda bu konuda resmi bir açıklama ve netleşmiş bir durum yok ancak hem Henderson hem de Modrovich geçmişte spin-off’lara sıcak baktıklarını söylemişti. Öte yandan belki de izleyicileri mutlu edecek şey spin-off değil de 6. sezondur.

6. sezon ihtimalleri yeniden belirdi ancak Lucifer 5. sezon için hala tarih açıklaması yok. Önümüzdeki günlerde her iki sorunun cevabının da kesinleşmesini bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Stranger Things 4. sezon teorilerini doğrulayan sürpriz