reklamı kapat

POPÜLER

Netflix Lucifer 5. sezon

Lucifer 5. sezon öncesi açıklanan bölüm isimlerinin sırrı

Sevilen Netflix dizilerinden Lucifer 5. sezon için gün sayarken, dizinin yaratıcısından bölüm isimleriyle ilgili açıklama geldi.

Lucifer 5. sezon çekimleri hız kesmeden devam ediyor. Popüler Netflix dizisi bir yandan da 5. sezonun bölüm isimlerini küçük oyunlarla açıklıyor. Son olarak 15. bölümün ismini açıklayan dizi önümüzdeki günlerde büyük final olan 16. bölüm için de ilk ipucunu verecek. Bu süre zarfında ise hayranların aklında başka bir soru bulunuyor. Bildiğiniz gibi dizi ilk olarak Fox’ta yayınlanıyordu. 3. sezonda iptal edilince 4. sezonda Netflix bünyesine dahil oldu. Bu süre boyunca değişmeyen noktalardan biri dizinin bölüm isimlarindeki küçük oyundu. Dizinin bölüm isimleri bölümün içinde geçen repliklerden biri. Peki bu isimlere nasıl karar veriliyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lucifer 5. sezon iki kısım halinde yayınlanacak

Bu soruya dizinin yaratıcısı Ildy Modrovich cevap veriyor. “Farklı farklı şekillerde!” diyor Modrovich. “Bazen hikayeyi çözmeye çalışırken birden beliriyor. Diğer zamanlarda senaryo noktasına kadar seçememiş oluyoruz. Senaryo noktalansa bile hangisinin en iyi cümle olduğuna karar veremediğimiz oluyor. Bu durumda oylama yapıyoruz. Yapmaya çalıştığımız şey hem bölümü özetleyecek hem de spoiler vermeyecek bir cümle seçmek.” diyen Modrovich, sürecin nasıl işlediğini anlatıyor. Bölüm isimleri özellikle final sezonu için bu yüzden ayrıca önem taşıyor. Çünkü spoiler vermese de küçük ipuçları içeriyor.

Lucifer 5. sezon tarihi hala belli değil. Dizinin 16 bölümle final yapması bekleniyor. Ancak kulisler şimdilerde 6. sezon ihtimaliyle çalkalanıyor. 6. sezon hakkındaki tüm gelişmeleri buradaki haberimizden okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

İlkbaharı karşılayan dizi ve filmler; mart ayında Netflix Türkiye’de neler var?