reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için iPhone tarafına getirilen çok faydalı özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp için iPhone tarafına çok ama çok faydalı bir özellik getirildi.

WhatsApp yeni özellikler ile daha kullanışlı hale gelmeye devam ediyor. Burada sunulan son özellik ise sessize alınan sohbetleri gerçekten görünmez hale getiriyor. Biliyorsunuz şimdiye kadar sessize aldığınız bir sohbete gelen mesajları uygulama simgesinde “okunmamış mesaj var” bildirimiyle görmeye devam ediyordunuz. İşte iOS tarafında yapılan yeni güncelleme bunu ortadan kaldırıyor. Firma yeni özelliği direkt olarak “Artık sessize alınan sohbetlerde yeni mesaj aldığınızda uygulama simgesinde bildirim rozeti gösterilmiyor.” şeklinde tanımlıyor. Bunun birçok kullanıcıyı fazlasıyla memnun edeceği görülüyor. Bu arada iPhone için getirilen yeni bir özellik daha bulunuyor. Firmanın bu özellik için açıklaması ise şöyle: “Yeni hizalama yönergeleri medyaları düzenlerken çıkartmaları, emoji’leri ve diğer içerikleri yerleştirmenizi kolaylaştırıyor.” Bu da sıkı WhatsApp kullanıcıları için oldukça faydalı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için kaybolan mesaj altyapısı da geliyor

Bu çok talep edilen özellik sayesinde kişilerin kendisini 5 saniyede ya da 1 saat sonra otomatik olarak silebilen mesajlar atabileceği belirtiliyor. Şimdilik “Gruplar” içerisinde çalışan bu sürece daha sonra 1 dakika ya da 10 dakika gibi ekstra zaman seçenekleri de ekleyeceği düşünülen firma, gerçekten sevindirici bir adım atıyor. Bu özelliğin ilk olarak Android tarafına geleceği belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli