reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp’a ısrarcı mesajları susturmak için yeni özellik

WhatsApp‘ın Android betasına gelen yeni özellikle beraber yakında rahatsız edici mesajları susturmak daha da kolaylaşıyor.

WhatsApp‘ın bu günlerde gündemi biraz karanlık. Hindistan’da yaşanan linç olayları yüzünden suçlanan platform, üzerinde çalıştığı ve getirdiği yeniliklerle beraber sorunu çözmeye çalışıyor. Ancak bunun yanı sıra tüm kullanıcılar için yeni özellikler geliştirmeye de devam ediyor. WABetaInfo‘nun uygulamanın 2.18.216 Android beta versiyonunda fark ettiği yeni “sessize alma” özelliği de bunlardan biri. Tüm beta kullanıcılarına açılan bu özellik, ısrarcı mesajları rahatsız edici olmaktan çıkarıyor. Yeni özellikle beraber artık kullanıcılar aynı konuşma üzerinden 51 ve üzeri mesaj alırsa, uygulamaya girmeden bildirim ekranı üzerinden konuşmayı sessize alabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Israrcı mesajlar

Bu sayede ister grup konuşmaları, ister tekil konuşmalar olsun; kullanıcılara adeta “mesajları görmedim” deme hakkı geliyor. Ancak sessize alma seçeneği için dediğimiz gibi en az 51 mesaj gelmiş olması gerekiyor. Eğer 51 mesajın altında mesaj aldıysanız onun için de yeni bir özellik mevcut. Bildirim ekranında gelen mesajları okuduysanız hemen altında yer alan “Tümünü okundu işaretle” seçeneğini seçebilirsiniz. Bu özellik şimdilik tüm beta kullanıcılarına açılmış değil. Ancak sessize alma özelliği tüm Android beta kullanıcılarının kullanımına açılmış durumda. Bu da özelliğin yakında uygulamaya çıkacağı anlamına geliyor.