reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Tesla Model 3 Performans versiyonu asfalt üzerinde görüntülendi [Video]

Amerika’da kameralara yakalanan Tesla Model 3 Performans versiyonu, kısa süre önce siparişe açılan iç donanım değişimlerini de barındırıyor.

Advertisement

Performans versiyonuna kavuşmasıyla birlikte meraklılarının dikkatini iyice üstüne çekmeye başlayan Tesla Model 3, Amerika sokaklarının gözdeleri arasında. Pek çok kişinin sokakta görür görmez fotoğraf çekip kayıt aldığı bu popüler yıldız, elektrikli şehir otomobilinin ötesinde işler ortaya koyma iddiasını sürdürüyor. Ulaşılabilir bir Tesla otomobili olarak yola çıkmasına rağmen eklenen donanımların üzerine bir de iki elektrik motorunu taşıyan bu versiyon eklenince haliyle fiyatlar da belli bir standardın üzerine çıkmış durumda. 80.000 dolara yaklaşan bir fiyata sahip olan Model 3’ün şu anda görmekte olduğunuz örneği de, asfalt üzerindeki ilk parçalardan bir tanesi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kokpit nasibini aldı

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinden gelen video ilk ilk kez sahibine teslim edilmek üzere karşımıza çıkan Model 3 Performans versiyonunda iç kısımda da dikkat çeken noktalar var. Tesla’nın kısa süre önce tanıtımı gerçekleştirdiği ve araçlardaki kalite algısını artırıcı nitelik taşıya döşemeler de bu araçta yer almakta. Beyaz renk koltuklardan başlayarak kokpitin farklı yerlerinde kendisini hissettiren değişimleri ileriki vadede dışarıdaki değişimler tamamlayacak. Nitekim bu versiyona özel olarak spoiler da sunmayı planlayan Tesla’nın henüz bu opsiyonu seçilebilir hale getirmediği de gelen bilgiler arasında. Kısa süre önce ilk Kanada teslimatlarının da başladığı Model 3, son paketle birlikte 498 km menzil ve saatte 225 km hız maksimum değerlerine sahip hale geldi.

Video