reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Samsung Galaxy S11

Samsung Galaxy S11 ailesine gücünü verecek işlemciler netleşti

2020 Şubat gibi resmi olarak lanse edileceği söylenen Samsung Galaxy S11 ailesi için yeni işlemci detayları ortaya çıktı.

Dört farklı modelden oluşacağı iddia edilen Samsung Galaxy S11 ailesi, One UI 2.0 Beta içerisinde bulunduğu kadarıyla güçlerini satıldıkları yere göre Snapdragon 865 ya da Exynos 9830 işlemciden alacak. Resmi olarak kayıtlarda görünen işlemciler, henüz modellerin ne kadar güçlü olacakları hakkında bilgi vermiyor. Daha önce yeni tanıtılan Exynos 990 ile geleceği iddia edilen Galaxy S11 ailesi, bunun yerine Exynos 9830 taşıyacak gibi görünüyor. Snapdragon 865 işlemcinin sadece ABD ve Çin’de kullanılacağı, Türkiye gibi diğer tüm pazarlara ise Exynos işlemcinin verileceği  de aktarılanlar arasında yer alıyor. Performans konusunda Apple A13 Bionic‘in hemen altında olacağı tahmin edilen Snapdragon 865 ve Exynos 9830 için birçok kalemde yeni imkanların önünü aralayacak açıklaması da yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S11 ailesi için diğer detaylar değişmiyor

Aile hemen hemen kesin olarak en az 90 Hz, yüksek olasılıkla da 120 Hz hızında bir AMOLED ekran taşıyor. Telefonlar sağlam kaynaklara göre 108 megapiksel ana kamera üstüne kuruluyor. Bu 108 megapiksel kameranın diğer kameralar ile 5x optik zoom seviyesine çıkışı mümkün kılacağı belirtiliyor. Arkalarında kesin olarak ToF sensörü yer alan modellerin, ön kamerayı ekrana entegre edeceği de söylenenler arasında.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı gelişmiş model iPhone 11 Pro