reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp’a faydalı bir özellik daha yolda

Facebook‘un dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android betasında göründüğü kadarıyla oldukça faydalı bir özellik daha kazanıyor.

Özellikle Türkiye‘de çok popüler olan WhatsApp, WABetaInfo tarafından Android betasında bulunan yeni özelliğiyle grup sohbetlere odaklanıyor. Biliyorsunuz uygulama içerisinde bir mention yani bahsetme özelliği bulunuyor. Bu sayede grup sohbetler içerisindeki karışıklığı önleyemeye çalışan servis, şimdi bu bahsetmeler için bildirim getiriyor. Yani kişiler artık grup içerisinde kaç defa bir mesaja eklendiğini görebiliyor. Uygulama içi bildirim şeklinde çalışan sistem, hangi mesajlarda adınızın geçtiğini de karşınıza getiriyor. iOS tarafında da yer alan bu özellik, mesaj arayüzünün sağ tarafına eklenen “@” simgesinde yer alıyor. Özellikle büyük gruplar için çok faydalı görünen destek, size yöneltilen soruları kaçırmanızı da önlüyor.

WhatsApp

WhatsApp gruplara başka bir özellik daha geliyor

Geçtiğimiz gün duyduğumuz kadarıyla platformun Android sürümüne yine gruplar odaklı bir özellik daha yolda. Biliyorsunuz uygulama içerisindeki grup sohbetlerde yönetici ataması yapılabiliyor. Grupta yönetici olan kişiler bazı bilgileri değiştirebiliyor ya da gruba kişi ekleyerek silebiliyor. Ancak yönetici yapılan bir kişinin yönetici yetkisi elinden alınamıyor. Bu şu an ancak kişiyi gruptan atıp yeniden eklemekle yapılıyor. Eklenecek diğer özellik işte bu sorunu çözüyor. Yeni özellikle diğer yöneticiler başka bir yöneticinin yetkisini elinden alabiliyor. Her iki imkanın da yakın zamanda herkese açılması bekleniyor.