reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp
WhatsApp

WhatsApp’a gelen çok faydalı yeni özellik

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, oldukça güzel görünen yeni bir özellik daha kazandı. İşte detaylar;

WhatsApp, kişileri oldukça memnun edecek yeni bir “gizlilik” özelliğiyle gündemde. Biliyorsunuz uygulama içerisinde bir grup altyapısı yer alıyor. İşte bu altyapıda can sıkan bir durum var. Kişiler sizi hiçbir şekilde izin almadan bir gruba ekleyebiliyor. Android tarafına gelen yeni özellik tam da bunu engelliyor. “Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar” bölümünde artık üç yeni seçenek yer alıyor. Son seçenek açıldığı zaman kimse sizi bir gruba dahil edemiyor. İkinci seçenekte sadece tanıdığınız kişilerin sizi gruplara ekleme izni bulunmuyor. İlk seçenekte ise herkes sizi normalde de olduğu gibi herhangi bir gruba dahil edebiliyor. Yavaş yavaş herkes için aktif edileceği belirtilen özellik, platformun bir sıkıntısını daha ortadan kaldırıyor. Bu da gerçekten herkes için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
WhatsApp

WhatsApp Android sürümüne beklenen önemli bir yenilik daha var

O da koyu arayüz modu. Evet koyu arayüz modu yakın zamanda WhatsApp’a da resmi olarak geliyor. Android uygulamasının son betasında bulunan koyu arayüz, arayüzü özellikle OLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıracak koyu arayüz modu, kullanıcıları oldukça memnun edecek gibi görünüyor. Yakında gelecek tam sürümle herkes için aktif edilecek denilen modun, Android sonrasında iOS’a da geleceği tahmin ediliyor. Her zaman söylediğimiz gibi bu modu gerçekten çok uzun zamandır bekleyenler bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni oyun servisi