reklamı kapat

POPÜLER

“Hayat kurtaran” yeni önemli WhatsApp özelliği

WhatsApp, meşgul kullanıcılar için “hayat kurtaran” önemli bir özellik getiriyor. İsteğiniz dışında sürekli rahatsız edilmemek için artık grup davetlerini de kontrol edebilirsiniz.

WhatsApp yeni özelliklerle kullanıcının uygulama içi kontrolünü artırmaya hazırlanıyor. WABetaInfo‘nun beta sürecinde fark ettiği bu özelliklerden biri gruplara habersiz bir şekilde dahil edilmenizin önüne geçiyor. Uygulamadaki en sinir bozucu durumlardan biri sıklıkla habersiz bir şekilde yeni bir gruba eklenmek. WhatsApp arayüzünüz grup konuşmaları çöplüğüne dönüştüyse beta sürecini tamamladıktan sonra yayınlanacak olan bu güncelleme ile beraber bunu “kısmen” engellemek mümkün. “Gruplar” başlığı altında kullanıcılar artık kimlerin onları grup konuşmalarına ekleyebileceğini seçebilecek. Herkes, Kişilerim ve Hiç kimse olmak üzere üç kademede engelleme bulunuyor. Grup kurucusunun sizi gruba ekleme yetkisi yoksa size gruba katılmak isteyip istemediğinize dair bir bildirim geliyor. Bu talebi 72 saat içinde kabul edebilir ya da reddedebilirsiniz. Bu durumda sık sık habersiz gruplara eklenmemek için “Hiç kimse” seçeneği en ideali gibi görünüyor. Özelliğin ne zaman dağıtılmaya başlanacağı şimdilik bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp yeni özellik

WhatsApp Durum kısmını da güncelleyecek

WhatsApp’ın kendi Instagram Hikayeler benzeri özelliği olan Durum paneli de güncellenecekler arasında. Yeni güncelleme ile beraber burada paylaşılan içeriklerin kronolojik değil, etkileşim gösterdiğiniz kişiye göre dizilmesi bekleniyor. Hala test aşamasında olan bu özellik kullanıcıların ne kadar hoşuna gider bilemiyoruz. Ancak Facebook, Instagram’da olduğu gibi WhatsApp’ta da kronolojik sıradan olabildiğince uzak durmaya çalışıyor.

İlginizi çekebilir

Instagram rekortmeni yumurta kırıldı