reklamı kapat

POPÜLER

instagram rekortmeni yumurta

Rekortmen Instagram yumurtası kırıldı [Video]

Geçtiğimiz ay Instagram üzerinde rekor beğeni alarak, platformun en çok beğenilen fotoğrafı olan yumurta sonunda kırıldı. Bakın projenin içinden ne çıktı?

Instagram rekortmeni yumurta, world_record_egg hesabı üzerinden yayınlanan bir fotoğrafla Kylie Jenner’ın elinde tuttuğu Instagram rekorunu yerle bir etmişti. Kısa sürede platformun en çok beğenilen fotoğrafı olan yumurtanın hesabı ise şimdilerde 10 milyonun üzerinde takipçiye sahip. O günden bu yana yavaş yavaş çatlayan fotoğraf görselleri koymaya devam eden hesabın arkasındaki isim olan Chris Godfrey‘in yumurtası sonunda çatlamış gibi görünüyor. Hulu ile iş birliği yapan hesap, oldukça önemli bir konuya parmak basan videosunu Super Bowl kapsamında izleyicilerle paylaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sosyal medya baskısı

Hazırlanan 30 saniyelik reklamda yumurta yavaş yavaş çatlarken “Yakın zamanda çatlamaya başladım… Sosyal medya baskısı beni etkiliyor. Eğer siz de zorlanıyorsanız, biriyle konuşun.” diyor. Tamamen çatlayarak kırılan yumurta, reklamın sonunda yeniden eski haline kavuşarak Mental Health America‘nın internet sitesinin adresiyle kapanışı gerçekleştiriyor.

The New York Times’a röportaj veren Chris Godfrey, “Neden yumurta?” sorusunu ise şöyle yanıtlıyor: “Çünkü yumurtaların cinsiyeti, ırkı ya da dini yoktur. Yumurta sadece yumurtadır, evrenseldir.

Artık bir sembole dönüşen yumurtayla beraber pozitif mesajlar vermeye devam edeceklerini kaydeden Godfrey’in bu projesi bazıları için hayal kırklığı yaratsa da takipçilerden büyük oranda pozitif geri dönüş alış gibi görünüyor. Yumurtanın kendine ait ürünlerle geçmişte reklam ve satış yaptığını da kaydedelim. Sosyal medya üzerindeki baskılara, dikkat çekme çabasının oluşturduğu strese ve tabii ki siber zorbalara dikkat çeken bu etkileyici reklam çalışmasını haberin üzerinde yer alan videodan izleyebilirsiniz.