reklamı kapat

POPÜLER

Instagram

Instagram gönderilerinize göre favori renginizi bulma [Nasıl yapılır?]

Instagram için geliştirilen yardımcı servislere bir yenisi daha ekleniyor. Artık yıl boyunca en çok beğenilen fotoğrafların yanı sıra yıl boyunca ağırlıklı olarak hangi renklerin kullanıldığını görebilirsiniz.

Instagram, kullanıcıların kendilerini görsel olarak ifade edebilecekleri bir platform sunuyor. Ancak bu “ifade ediş” yöntemi genellikle fotoğrafın beğeni sayısı kısmında takılı kalıyor. Biraz daha derinlemesine indiğimizde paylaşımlarda kullanılan ağırlıklı renk tonları dahi profil sahibi için bir anlam ifade ediyor olabilir. 2018’in en çok beğenilen fotoğraflarını hesabınızda paylaştıysanız bir de yıl içinde en çok hangi renk tonlarında fotoğraflar paylaştığınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bunun için hazırlanmış olan tarayıcı tabanlı servis Year of Color, sizin renk paletinizi çıkarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kişiye özel renk paleti

Year of Color sitesi sadece kendi hesabınızdaki renk dağılımı görebileceğiniz bir çözüm sunuyor. Çünkü siteye Instagram hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Yani internet tabanlı “Yılın en çok beğenilen fotoğrafı” servislerinin bir çoğunda olduğu gibi başkalarının profillerine ne yazık ki bakamıyorsunuz. Servis en çok beğeni toplayan gönderilerinizi ayırt ediyor ve bu veriden renk dağılımı çıkarıyor. Ortaya çıkan renk paletini farklı şekillerde sıralamak da mümkün. Örneğin favori renginizi tam merkeze gelecek şekilde ayarlayabileceğiniz gibi aynı zamanda paylaşım tarihine göre sıralama renk parlaklığına göre dağıtma gibi seçenekler de bulunuyor. Bu ayarlamaları kartın hemen üzerinde belirten seçeneklerden deneyimleyebiliyorsunuz. Siz de kendi profilinizin renk paletini çıkarmak istiyorsanız bu veriye buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Tatildeyken sizin yerinize Instagram’ınızda fotoğraf paylaşan hizmet