reklamı kapat

POPÜLER

Nokia 9 PureView

Beş arka kameralı Nokia 9 PureView modelinden kötü haber

Resmi basın görseli ve videosu dahi ortaya çıkan Nokia 9 PureView, kötü bir haberle gündemde. Beklenen akıllı telefon performans konusunda rekabetin gerisinde kalacak.

Nokia 9 PureView, şimdiye kadar hep Snapdragon 845 işlemciyle gelecek haberleriyle gündeme geliyordu. Rakipler Snapdragon 855‘e geçerken Snapdragon 845 ile karşımıza çıkmayacağı tahmin edilen firma, maalesef bu tahminleri suya düşürüyor. Çünkü gelen bilgilere göre telefon gerçekten Snapdragon 845 işlemci üzerine kuruluyor. Bu açıdan diğer 2019 amiral gemilerinin gerisinde kalacak model, şu an birçok kişinin sırf bu yüzden eleyeceği bir noktada yer alıyor. Elbette Snapdragon 845 halen oldukça yüksek performans sunuyor ancak yine de 855’in büyük bir artış getirdiği görülüyor. Firmanın ancak Nokia 9 PureView modelinin yerini alacak devam modelinde Snapdragon 855 işlemci kullanacağı söyleniyor. 5G desteğine de sahip olacak  bu model, 2019 Ağustos ayında lanse edilecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nokia 9 PureView hakkında başka ne biliyoruz?

5,9 inç 1440×2960 piksel bir HDR10 ekran üzerine kurulan telefon,  6 GB RAM ile geliyor. 128 GB dahili depolamasının microSD üzerinde artırılabildiği telefon, önünde 12 megapiksel bir kamera barındırıyor. Arkasında ZEISS imzalı beşli kamera sistemi yer alan telefon, beş arka kameranın hepsiyle aynı anda fotoğraf çekebiliyor. Bu sayede normalden 10 kat daha fazla ışık yakalayabildiği belirtilen model, çekim sonrasında netlik değiştirilmesine de imkan tanıyor. Keskin HDR fotoğraflar çekebilen Nokia 9 PureView, kablosuz şarj desteğine de sahip. Tam 4.150 mAh pilinin olacağı gelen bilgiler arasında yer alan model, çok merak ediliyor.

İlgili Video

Modelin sızdırılan resmi tanıtım videosu