reklamı kapat

POPÜLER

Samsung akıllı ayakkabı
Samsung akıllı ayakkabı
Samsung akıllı ayakkabı

Samsung’dan bir sürpriz daha; “akıllı ayakkabı”

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, ürün gamını artırmak için ilginç planlar yapıyor. Bu doğrultuda firmanın akıllı ayakkabı modeli de gündemde bulunuyor.

Samsung, dünyanın en büyük elektronik üreticileri arasında yer alıyor. Daha çok akıllı telefonlarıyla öne çıkan firma, biliyorsunuz birçok alanda aktif olarak yer alıyor. İşte bu geniş ürün gamı içerisine bir akıllı ayakkabı modeli de dahil olacak gibi görünüyor. Kısa süre önce Model A ve Model B olarak geçen akıllı ayakkabıları ortaya çıkan firma, bu konuda ciddi ciddi düşünüyor. Arkasına yerleştirilen özel bir modül ile akıllı hale gelen ayakkabı, telefonlardan bağımsız olarak aktivite takibi yapabilecek gibi görünüyor. İki farklı desen tasarımıyla görülen ayakkabı, tahmin edebileceğiniz üzere sporcuları hedefliyor. Direkt olarak ayaktan yapılan takip oldukça kararlı / doğru veriler sağlıyor. Ancak esas olarak yere uygulanan basınç ve ağırlığın verildiği bölümü tespit etmek büyük önem arz ediyor. Bu verilere bakılarak sporcuların koşu yapısı düzeltilebiliyor ya da kişiyi daha az yoracak özel tabanlıklar üretilebiliyor. Önümüzdeki hafta başlayacak CES 2019 kapsamında gösterilmesi beklenen ürün hakkında şimdilik başka bilgi bulunmuyor.

Samsung akıllı ayakkabı
Samsung akıllı ayakkabı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung, akıllı ayakkabı dışında bir de yeni Galaxy Home Mini üzerinde çalışıyor

Kısa süre önce ortaya çıkan Galaxy Home Mini modelinin Google Home ve Amazon Echo karşısına çıkacak ufak bir akıllı hoparlör olacağı belirtiliyor. Boyutuyla bağlantılı olarak 200 doların altında satılacak denilen ürünün, şu an SM-V310 kod adıyla geliştirme aşamasında olduğu belirtiliyor. Şimdilik sadece siyah renkte görünen Galaxy Home Mini, CES 2019 kapsamında resmi olarak lanse edilebilir deniyor. Modelin merkezinde Bixby dijital asistanın yer aldığı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir

Birçok Galaxy modeline gelen yeni arayüz yapısı