reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung ilginç bir konsept akıllı ayakkabı hazırladı [Video]

Samsung ilginç bir akıllı ayakkabı hazırladı. “Samsung Shortcut Sneakers” adı verilen ayakkabı henüz satın alınamıyor.

Tanıtım videosunu yukarıda izleyebileceğiniz Samsung Shortcut Sneakers, Cheil Benelux, Elitac Wearables, Bruut Amsterdam ve Roel Van Hoff ortaklığıyla hayat bulmuş. Şu anda sadece altı adet üretildiği açıklanan ayakkabı, akıllı telefonlarla bağlantı kurabiliyor. Bünyesinde farklı sensörler yer alan Shortcut Sneakers, farklı ayak/bilek hareketleri algılıyor (ne olduğu belirtilmeyen beş hareket) ve bunları bir komut olarak telefona aktarıyor. Örneğin, ayakkabının arka kısımları birbirine vurulduğunda, bağlı Galaxy telefondan daha önce belirlenen kişiler aranabiliyor. Shortcut Sneakers için yakında bir seri üretim ise düşünülmüyor.  Samsung çok yakında Galaxy Ring ile beraber akıllı yüzük pazarına girecek. Şirket geçtiğimiz haftalarda temmuz ayında tanıtacağı akıllı yüzük modelini, ABD’de ağustos ayında pazara sunacağını aktardı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu arada Güney Koreli dev Galaxy Ring piyasaya çıktığında akıllı yüzük üreticisi Oura’nın kendisine dava açmasını önlemek için, Amerika Birleşik Devletleri’nde rakibine karşı bir yasal mücadele de başlattı. Akıllı yüzük pazarında uzun zamandır yer aldığı için önemli patentlerin sahibi olan Oura’nın, daha önce bazı akıllı yüzük üreticilerine dava açtığı söylendi.

Daha önce Samsung Galaxy Ring için bir parmak ölçüm kiti sunulacağı söylenmişti. Bir kaynak tarafından ortaya atılan iddiaya göre Samsung Galaxy Ring için ABD fiyatı tam 300-350 dolar arasında değişebilir. Eğer bu doğruysa birçok kişi için çok pahalı olacak ve geri planda kalacak cihaz, tam olarak çalışmak için bir abonelik de gerektirebilir. Büyük ihtimalle bu zorunlu olmayacaktır ancak cihazın birçok özelliği bu aboneliğin altına konumlandırılabilir.

Samsung haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Acer imzalı elektrikli bisiklet modeli