reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi spor ayakkabı modeli

42 dolarlık Xiaomi spor ayakkabı

05 Şubat 2019

Akıllı telefonların yanı sıra akıllı ev ve aktivite ürünleriyle de dikkat çeken Xiaomi, günlük hayatta kullanılan ürünleriyle de öne çıkıyor. Firma bütçe dostu spor ayakkabı modeli Mijia Sneakers 2‘yi yavaş yavaş dünyaya açmaya hazırlanıyor.

Dedikoduları 2015’e kadar dayanan Xiaomi akıllı ayakkabı modelleri ilgiyi ilk olarak Intel işlemcili 90 Minutes Ultra Smart Sportswear ile çekmişti. 2017’de tanıtılan modelin ardından yeni modelleri kullanıcılarla buluşturan firma şimdi Hindistan’dan başlayarak kapsamını geliştirmeye hazırlanıyor. Xiaomi Mijia Sneakers 2 modeli Siyah, Mavi, Gri ve Beyaz olmak üzere dört farklı renkte alıcılarla buluşacak. 258 gram ağırlığındaki hayli hafif ayakkabıların makinede yıkamaya uygun olduğu kaydediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hafif gövde, rahat kullanım

Kulanıcıların yaptığı spordan bağımsız olarak ayakkabıların çok rahat ve güçlü bir tutuş sergilediği kaydediliyor. Beş farklı katmandan oluşan modelin “nefes alabilir” yapıda olduğu belirtilmiş. Öte yandan modelin adım takibi gibi akıllı özellikleri bulunmuyor gibi görünüyor. 42 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak olan modelle beraber firmanın ayakkabı modellerinin Çin dışına çıkıyor olması ise sevindirici detaylardan biri. İlerleyen zamanlarda modelin farklı ülkelerde de resmi satışına başlanılabilir. Spor ayakkabı tutkunları için yeni bir alternatif sunacak olan modelin Çin’deki satış fiyatının ise yaklaşık 30 dolar ettiğini de söylemeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Firmanın Redmi Note 7 modelinin tanıtımı