reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi, Intel işlemciden güç alan akıllı ayakkabısını tanıttı

Daha önce Çinli ayakkabı üreticisi Li-ning‘le ortaklaşa bir akıllı ayakkabı geliştiren Xiaomi şimdi de yeni geliştirdiği akıllı ayakkabıyı tanıttı. 90 Minutes Ultra Smart Sportswear isimli ayakkabı gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor. 

İçerisinde Intel Curie işlemcinin yer aldığı ve bu sayede aktivite takibi yapabilen ayakkabı, birçok özelliği bünyesinde barındırıyor. Düğme büyüklüğündeki bu modül sayesinde koşu, yürüyüş ve hatta tırmanışın takibini yapabilen ayakkabının verileri akıllı telefonda yer alan uygulama aracığıyla kullanıcıya gösteriliyor. Günün sonunda ne kadar kalori yakıldığı, kaç adım atıldığı, ortalama hız ve toplam yürüyüş mesafesi gibi bilgiler görülebiliyor. Ayrıca yürüyüş veya koşu sırasında hızın ne kadar olduğu da yine uygulama üzerinden kontrol edilebiliyor. Erkekler için olan modelde siyah ve mavi renkleri kullanılırken kadın ayakkabısında siyah ve pembe renk seçenekleri sunuluyor. Özel mavi renkteki tasarımın gece parladığı ve böylece kişinin herkes tarafından rahatlıkla görülebildiği belirtiliyor. Öte yandan ayakkabının ismi sizleri yanıltmasın. Zira ayakkabının pili 60 gün boyunca gidebiliyor ve bu süreden sonra kolayca şarj ediliyor.

Xiaomi’nin yeni ayakkabısı şu anda resmi site üzerinden siparişe açılmış durumda. Ayakkabıların teslim edileceği tarih olaraksa 15 Nisan işaret ediliyor. Çin’de satışa sunulacak ayakkabıların ülke sınırları dışına çıkması beklenmiyor.